Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkmen lider için karşılama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı'nı karşılıyor.

Giriş Tarihi: 3.3.2015 12:06
Türkmen lider için karşılama
Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye geldi.

Anıtkabir'i ziyaret eden Berdimuhamedov, daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir araya geldi.

Resmi törenle karşılanan Berdimuhamedov'a atlı birlikler eşlik ederken, top atışları yapıldı.

ANITKABİR'İ ZİYARET ETTİ

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle geldiği Ankara'da Anıtkabir'i ziyaret etti.

Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulunan Berdimuhamedov, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti ve Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. Berdimuhamedov, deftere, "Türkiye Cumhuriyeti'nin önde gelen devlet adamı, Türk halkının vefalı oğlu, ulusunun bağımsızlık mücadelesi için savaşan Mustafa Kemal Atatürk'ün manevi huzurunda, onun mertebesinin büyüklüğüne şahitlik ediyoruz" yazdı.

Berdimuhamedov, "bağımsız ve tarafsız Türkmenistan'ın vekili olarak büyük Atatürk'ün vasiyetlerine vefalı bir şekilde kardeş Türk halkına başarılar" diledi.

Anıtkabir ziyaretinin ardından Berdimuhamedov, Dikmen Vadisi Türkmenistan Parkı'nı ziyaret ederek, Türkmenistan Milli Şairi Mahtumkulu Firakı Anıtı'na çelenk bıraktı. Çelenk bırakma töreninde Berdimuhamedov'a Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkmen lider için karşılama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN