Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ları için kanun teklifi

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, 23 Nisan 2015 tarihine kadar 150 bin sının yapılması için kanun teklifi verdi

Giriş Tarihi: 4.3.2015 11:20
Öğretmen atamaları için kanun teklifi
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, 23 Nisan 2015 tarihine kadar 150 bin kadrosu ihdas edilmesi için kanun teklifi hazırladı.

Hamzaçebi'nin TBMM Başkanlığı'na sunduğu teklif, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK'da değişiklik öngörüyor. Buna göre, Milli Eğitim Bakanlığı'na 150 bin öğretmen kadrosu ihdas edilecek. Boş bulunan öğretmen unvanlı kadrolardan 150 bin adedine, 23 Nisan 2015 tarihine kadar yapılacak.

Teklifin gerekçesinde, mevcut öğretmenlerin olumsuz etkilere maruz bırakılmalarının yanı sıra yeni mezun öğretmen adaylarının, ülke genelinde şiddetli öğretmen ihtiyacı bulunmasına rağmen kadrolarına atanmadıkları, bunun yapısal sorun oluşturduğu belirtildi.

Eğitim sisteminin ihtiyaç duyduğu sayıda nitelikli öğretmenlerin kadroya alınmalarının sağlanması ve öğretmensiz okul ve ders bırakılmaması gibi en temel sorumluluğunu, hükümetin yerine getirmediği öne sürüldü.

Bu nedenle yeni öğretmen kadrolarının kullanımını olanaklı kılan kanun teklifinin TBMM gündemine taşınması ve teklifin hızla kanunlaşması gerektiği kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öğretmen atamaları için kanun teklifi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN