Türkiye'nin en iyi haber sitesi

" bazı kesimleri rahatsız etti"

yönetim kurulu başkanı Arzu Akalın TÜRGEV'in darbe teşebbüslerinde neden hedef alındığının altını çizdi.

Giriş Tarihi: 5.3.2015 15:21 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 15:42
TÜRGEV bazı kesimleri rahatsız etti

17-25 Aralık darbe girişiminde hedefteki kurumlardan biri olan o dönem çok gündeme gelmişti. TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın'la o dönemde yaşananları, TÜRGEV'in yeni dönemdeki Avrupa'daki açılımını konuştuk. Akalın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle TÜRGEV'in BM'ye yapacağı çıkarmanın öneminden de bahsetti.

İşte Haber7'den Serkan Üstüner'in TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Arzu Akalın ile yaptığı röportaj;


TÜRGEV'in çalışmaları hakkında neler söylemek istersiniz?

TÜRGEV olarak çalışmalarımızı yaparken en çok önemsediğimiz konulardan bir tanesi de kız öğrenciler çalışmaları. Şimdi ben de toplumda gözlemlediğimde, ister bir sivil toplum kuruluşunun başında yer alan bir kişi olarak olsun ya da hukukçu kimliğimle baktığımda genellikle çalışmalar yapılırken erkeklere yönelik çalışmaların biraz daha öncelendiğini görüyorum. Şimdi TÜRGEV'deki çalışmalar bende bu alanda çok kıymetli. Tamamen kız öğrencileri odak nokta alarak kız öğrencilerin en iyi şekilde yetişebilmeleri için bir çalışma yapmış oluyoruz. Bu yine Türkiye kavramının içinde de bence bu son derece önemli tamamen kız öğrencilerin öncelendiği ve onların daha iyi bir almaları özgüvenli yetişebilmeleri hobiler edinerek yetişebilmeleri bu noktada bence TÜRGEV'in yapmış olduğu çalışmalar çok değerli.

Ayırıcı ne gibi çalışmalar mesela?

TÜRGEV yurtlarında biz öğrencilerimize onların ileride yani lisans hayatlarını bitirdiklerinde nelere ihtiyacı olduklarını deneyimlemiş olduğumuz için 20 yıllık bir tecrübe ile. Bunları hazır bir hale getirip öğrencilerimizin ayağına getirmiş oluyoruz. Atölye çalışmalarımız var. Mesela resim noktasında yetenekli olan kızlarımız var. Belki onlar resim noktasında kalkıpta bir kursu düzenli bir şekilde ders saatiyle çakışıyor. Belki bu kendisine ekstra bir külfet getiriyor. Ama TÜRGEV yurtlarının içinde zaten ayağına gelmiş oluyor. Dolayısıyla kızlarımız belki şeyi görmüş oluyorlar. Yani kendilerini keşfetmiş oluyorlar. Resim konusunda bir yeteneği varsa sanat anlamımda bir yeteneği varsa atölyelere katılmak suretiyle bu konuda kendilerini geliştirmiş oluyorlar.

ARKADAŞINA GÖNDER
"TÜRGEV bazı kesimleri rahatsız etti"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN