Başbakan Davutoğlu'na davetiye gönderdi

Davutoğlu'nun New York'ta çözüm süreci ile ilgili yaptığı açıklama ile gündeme gelen Ramazan Toy’un ailesi düğün davetiyesi gönderdi.

Giriş Tarihi: 6.3.2015 21:46
Başbakan Davutoğlu'na davetiye gönderdi
Başbakan Ahmet Davutoğlu New York ziyaretinde çözüm süreci ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, "Diyarbakırlı anne dağdan inen çocuğunu evlendiriyor, düğününe beni de davet etti. Bu düğüne katılmayı isterdim. Ne zaman dağda öleceği belli olmayan bir çocuk dağdan indi ve bir düğünle evleniyor" demişti.

Başbakan Davutoğlu'nun açıklamasında sözünü ettiği Ramazan Toy, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Yoğunca köyünden 2014 yılının Mart ayında Kobani'ye geçerek burada YPG sayfalarında IŞİD'e karşı savaştı. 25 Ekim'de Kobani'de yaralanıp Suruç ilçesine getirilen ve ailesine teslim edilen Ramazan Toy, 19 Mart'ta evleniyor.

Ramazan Toy'un ailesi, Başbakan Davutoğlu'nun davetiyesini AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik'e teslim etti.

Baba Abdurrahman Toy, mutlu olduğunu söyleyerek, "Biz mutluyuz, oğlumuzu Mart 19'da evlendiriyoruz. Düğünümüze Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'nu, Şanlıurfa milletvekilleri Mehmet Kasım Gülpınar ve Zeynep Karahan'ı davet ettik. Bu çözüm süreci inşallah hızlı devamlı çalışması istiyorum. Ne dağdaki kalsın ne de cezaevlerinde kimse kalsın. Umut, bir şekilde herkes bizim gibi çocuklarına kavuşsun. Özellikle bunu belirtmek istiyorum. Devlette diğer tarafta başarılı bir şekilde devam etmesini istiyorum. Başbakanımızı düğünümüze davet ediyorum. Herkesin çocuklarının böyle gelmesi için Başbakanımızın herkesin düğününe destek vermesini istiyorum. Başbakanımızdan oğlum için her konuda yardım etmesini istiyorum" dedi.

ANNE TOY: "ANNELER AĞLAMASIN"

Oğlunun sağ salim eve dönmesine sevinen anne Güleser Toy ise, "Ben öncelikle bunu diyorum, oğlum Ramazan gibi, anneler benim gibi mutlu olsun. Dağda kimse kalmasın, cezaevlerinde kimse kalmasın, çözüm süreci olsun, adalet olsun. Kardeş bacı gibi olsun herkes. Allah kimsenin gözünü yollarda bırakmasın. Barış olsun, anneler ağlamasın. Ben acıları gördüm" diye konuştu.

Aileyi ziyaret eden AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, ailenin sevincine ortak olduklarını söyleyerek, "Bizim en çok mutlu olduğumuz konu Ramazan kardeşimizin ayın 19'unda evlenmesiyle ilgili bir gelişme oldu. Toplumla bütünleşme ve aile kurma adına da bir girişim olmuştur. Ailesi bugün bizi davet ettiler, Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun davetiyesini almak için geldik. Çözüm sürecinin artık meyvesini alabiliyor olmamız, bu mutlu edebilecek bir durumdur" dedi.

Kaynak: Haber7
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Davutoğlu'na davetiye gönderdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN