Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sigortası da sahte...

Sahte belgelerle yeşil pasaport alan Gülen'in, ABD'de bulunduğu sırada İzmir'de bir şirkette çalışıyor gösterildiği anlaşıldı. Böylece Gülen'in sigortası da sahte çıktı

Giriş Tarihi: 6.3.2015
Sigortası da sahte...
Vaizlikten emekli olmadığı halde, sahte belgelerle yeşil pasaport aldırılan, daha sonra pasaportu iptal edilen Paralel Yapı'nın lideri Fethullah Gülen'in işçi sigortasının altından da tezgah çıktı. Gülen'in, 1999'da ABD'ye kaçtıktan sonra SSK'dan "sahte" sigortalı gösterilmeye çalışıldığı anlaşıldı. 1994'te İzmir merkezli Nil A.Ş'de "koordinatör" olarak sigortası yapılan Gülen, 1999'da ABD'ye kaçmasına rağmen, 3 yıl sonra aynı kurumda sigortalı olarak işe başlatıldı. Yeşil pasaportunun iptal sürecinde memur değil, işçi emeklisi olduğu tespit edilen Gülen'in işçi emekliliği de şaibeli çıkmış oldu. 22.01.2003'te Nil A.Ş'de yapılan incelemelerde Gülen'in 18.10.2002'de, bu iş yerinde çalışıyormuş gibi gösterilerek işe alımının yapıldığı ortaya çıktı. Sahte sigortada, Fethullah Gülen, İzmir'in Gaziemir ilçesine bağlı Sarnıç beldesindeki defter basımıyla uğraşan şirkette "redaktör" olarak çalışıyor gibi gösterildi. Yapılan incelemede Pensilvanya'da olan Fethullah Gülen'in sigortalı olduğu halde firmada çalışmadığı tespit edildi.

SİGORTASI İPTAL EDİLDİ

Müfettişlerin yaptığı bu tespit üzerine firma yetkilileri, sahte sigortada ısrar etti. Paralel Yapı liderinin şirketlerinde redaktör olarak çalıştığını savunan firma yetkilileri "Görev tanımı gereği mesai mecburiyeti olmaksızın dışarıdan görevini sürdürdü" dedi. Fakat müfettişler firma yetkililerinin bu savunmasını kabul etmedi. Gülen'in kâğıt üzerindeki redaktörlük işinin, işyerinin niteliğiyle uyumlu olmadığını raporlayan müfettişler, "Fethullah Gülen'in işyerinde fiilen çalışmadığı gibi redaktör olarak çalışmasının da mümkün olamayacağı açıktır. İşverene bağımlı hizmet edimi bulunmadığı ve bu bağlamda hizmet akdi unsurları gerçekleşemeyeceğinden, adı geçen 506 sayılı yasanın 2. maddesi gereği sigortalı olarak kabul edilemeyecektir" görüşünü ortaya koydu. Bunun üzerine Gülen'in sigortası iptal edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigortası da sahte...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN