Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'liler 'ü terk etti

'ün 'den aday adayı olmasına 'liler isyan etti. iki kez Sarıgül tarafından yüzüstü bırakılan TDH'liler "artık Sarıgül'ü lider olarak görmüyoruz" dediler.

Giriş Tarihi: 7.3.2015 17:04
TDH'liler Mustafa Sarıgül'ü terk etti
Türkiye Değişim Hareketi kurucusu 'ün 'den İBB başkan adaylığından sonra tekrar CHP İstanbul 2. bölgeden milletvekili aday adayı olarak ön e girme kararına ilçe başkanları rest çekti.

TDH'LİLER SARIGÜL'ÜN OFİSİNDE REST ÇEKTİLER

TDH'nin Fatih İlçe Başkanı Abuzer Yıldız, Esenler İlçe Başkanı Cengiz Boztepe ve Silivri İlçe Başkanı Doğan Filiz'in katıldığı, geçtiğimiz Pazar günü Mustafa Sarıgül'ün Nişantaşı Topağacı'ndaki ofisinde saat 13.00'te büyük tartışmaların yaşandığı ve restleşmeye varan hararetli bir görüşme oldu.

'SARIGÜL TDH'Yİ PAZARLIK UNSURU OLARAK KULLANDI'

Mustafa Sarıgül'ün 2010 yılında kurduğu ve iki dönem sonra iktidar sözü verdiği TDH'nin bu kadar geçen süre içerisinde partileşememelerine rağmen sürekli gündemde tutulmasının perde arkasında Sarıgül'ün sürekli sıkıştığında TDH'yi ortaya koyarak bir pazarlık aracı olarak gördüğü yorumlarına neden olmuştu.

SARIGÜL'ÜN CHP'DEN ADAYLIĞI TDH'Yİ KARIŞTIRDI

Mustafa Sarıgül'ün son olarak CHP'den milletvekili aday adayı olarak ön seçime girmek kararından sonra TDH'nin ilçe başkanları da isyan bayrağını çekti. TDH'nin İstanbul'daki önemli isimleri Mustafa Sarıgül'e karşı olacaklarını yüzüne karşı ifade ettiler.

TDH İLÇE BAŞKANLARI: 'SİZ LİDER OLAMAZSINIZ'

TDH İlçe başkanları Mustafa Sarıgül'e 'Siz örgütünüze sahip çıkamadınız. Bu kararınızdan sonra sizi lider olarak tanımıyoruz. Siz lider olamazsınız. Biz asla sizi desteklemeyeceğiz 'dediler.

TARTIŞMA BÜYÜYÜNCE ODANIN KAPILARI İÇTEN KİLİTLENDİ

Sarıgül'ün ofisinde toplantının yapıldığı odanın kapıları içten kilitlendi. Konuşmaların hararetin artmasıyla Sarıgül'ün korumaların kapıya yönelerek zorlamalarından sonra olay daha fazla büyümeden önlendi.

YEREL SEÇİMLERDE CHP'DE RAHATSIZ OLMUŞTU

Bu durumlardan CHP üyeleri de rahatsız. Yerel seçimlerden sonra Ankara adayı Mansur Yavaş'ın mücadele edip seçimlere itiraz etmesine rağmen Mustafa Sarıgül üç gün evinden çıkmayarak yazılı açıklama ile yenilgiyi kabul ederek Kadir Abisi'ni tebrik etmişti. Bu durum CHP Üyeleri arasında hezeyana yol açmıştı.

CHP'Lİ ÜYELER SARIGÜL'Ü ÇİZECEK

Milletvekili ön seçimlerinde 2. Bölge'deki CHP Üyeleri gerek geçmişte gerekse de bu günlerde yaşananları göze alarak Sarıgül'ün adaylığını istemeyecekleri ve üstünü çizeceklerini ifade ediliyor. Bu durumda Mustafa Sarıgül'ün ön seçinde ilk beşe girme ihtimalinin çok zor olduğu iddia ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TDH'liler Mustafa Sarıgül'ü terk etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN