Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu, Mardin'den ayrıldı

Giriş Tarihi: 8.3.2015 19:14 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 22:03
Davutoğlu, Mardin'den ayrıldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bir dizi programa katılmak üzere geldiği Mardin'den ayrıldı.

Ankara'dan Ana uçağıyla Mardin'e gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir otelde düzenlenen 'Kadının Değişen ve Gelişen Konumu', AK Parti Mardin Kadın Kolları Başkanlığı 4. Olağan Kongresi ve GAP Eylem Planı toplantılarına katıldıktan sonra Mardin'den ayrıldı. Programların ardından otobüsle Mardin Havaalanı'na giden Başbakan Davutoğlu, Ana uçağıyla Ankara'ya hareket etti.

"CHP kapatılacak" iddialarına ilişkin en net cevabı veren Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin'deki konuşmasında, "Yarın hemen gelin bu işi bitirelim. 2-3 saatte hallederiz. Parti kapatmayı imkansız hale getirelim" dedi.

Davutoğlu, şunları söyledi:

"Demokratik bir ortamın olduğu yerde parti kapatmak olmaz. Partileri halk açar halk kapatır. Seçime vakit var. Hemen yarın gelin anayasal değişiklikle partilerin kapatılmasını imkansız hale getirelim. Kılıçdaroğlu'na sesleniyorum. Yarın gelin 2-3 saatte biter bu iş. Anayasa değişikliğini oylayalım kabul edelim. Eğer bunu yapmayacaksanız bir takım kaygılar üzerinden mağduriyet edebiyatı yaparak halkın huzuruna giderseniz. Biz de gider "onlar reddetti" deriz. AK Parti olarak hiçbir zaman partinin kapatılmasına rıza göstermeyiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu, Mardin'den ayrıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN