Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beştepe'de toplanıyor

Giriş Tarihi: 9.3.2015 00:33 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 08:32
Bakanlar Kurulu Beştepe'de toplanıyor

Cumhurbaşkanı , 'nu ikinci kez Beştepe'deki 'nda toplayacak.

Cumhurbaşkanı , ikinci kez 'na başkanlık yapacak. Kurul'da, döviz piyasasındaki dalgalanma ile "Çözüm Süreci" ve İç Güvenlik Paketi'nin ele alınması bekleniyor.

Ulusal ve uluslararası pek çok gelişmelerin ele alınacağı toplantı, Beştepe'deki 'nda gerçekleştirilecek. Toplantıda Türkiye'nin AB'ye üyelik süreci, Kıbrıs müzakereleri ve son dönemde tartışılmaya başlanan F-4 kazaları değerlendirilecek başlıklar arasında yer alıyor. Beştepe'deki toplantının öncelikli gündem maddeleri; çözüm süreci ve bu kapsamında geçen hafta Abdullah Öcalan tarafından terör örgütü PKK'ya yapılan silah bırakma çağrısı olacak. Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Erdoğan başkanlığında toplanan kabineye bilgi verecek.

PARALEL YAPI VE GÜLEN'İN İADESİ

Toplantıda, paralel yapı ile mücadelenin ise ayrı bir başlık olarak ele alınması öngörülüyor. Bu konuda şimdiye kadar atılan adımların yanı sıra, Fethullah Gülen hakkında kırmızı bülten çıkarılması ve Gülen'in ABD'den iadesi kapsamında yapılanlar ayrıntılı biçimde değerlendirilecek. Bakanlar Kurulu'nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ısrarla dile getirdiği "Yeni anayasanın yapılması" ve "Başkanlık sistemi" konularının masaya yatırılması da öngörüyor. İlgili birimlerin çeşitli ülkelerdeki sistemlerin işleyişi kapsamında kurula detaylı bilgi vermesi bekleniyor.

FAİZ VE DOLARDAKİ YÜKSELİŞ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir süredir altını çizdiği, "faizlerin düşürülmesi" ve "dolardaki yükseliş" konuları kapsamında ilgili bakanlar son durumu anlatacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakanlar Kurulu Beştepe'de toplanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN