Taraf’tan kovuldu

Giriş Tarihi: 9.3.2015 09:24 Güncelleme Tarihi: 9.3.2015 16:02
Mehmet Baransu Taraf’tan kovuldu

nden kovulduğu dün ortaya çıkan için bugün Adliyesi'nde yapılan eylemde hiçbir Taraf yöneticisinin katılmaması dikkat çekti. Cumhuriyet'ten meydan okuyan eski Taraf Genel Yayın Yönetmeni da eyleme katılmadı.

Balyoz darbe planının sahte belgelerini temin ettiği suçlaması ile tutuklanan Taraf yazarı Bavulcu 'nun avukatları, tutukluluğa itiraz etti. Adliyeye gelen Ekrem Dumanlı ve diğer lerinin arasında nden kimsenin olmadığı dikkat çekti.

, ÇONGAR VE DÜZEL DE YOKTU!

Balyoz davasında malum yerden aldığı bavul dolusu sahte belgeleri gazetsi Taraf'ta yayınlayan Mehmet Baransu'nun eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, Neşe Düzel, Yasemin Çongar ve diğer mesai arkadaşlarının paralel gazeteciye destek için orada bulunmamaları erken unutuldu yorumlarının yapılmasına neden oldu. Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet gazetesinde kariyerini tamamlayıpBaransuyu bırakın beni alın diyen Ahmet Altan adliyede görülmediği gibi herhangi bir açıklaMa da yapmadı.

TARAF MEHMET BARANSU'YU SORGUSUZ SUALSİZ İŞTEN ÇIKARDI!

Mehmet Baransu'nun hapse girmeden önce bir internet sitesine verdiği röportaj dün medyada yer aldı.

Röportajda Baransu "Taraf'tan ayrıldınız mı? Ayrılacak mısınız?" sorusuna "Ayrılmışım haberim yok. Onu da patronla konuşacağım. Daha da detaylı konuşmam" yanıtını verirken "Twitter'dan öğrendim Taraf'tan ayrıldığımı. Patronla konuştuğum zaman, 'Hiçbir şey değişmeyecek seni yazarlar bölümüne transfer edeceğiz' dedi, ben de, 'İyi' dedim. Sonra ayrıldığımı öğrendim." dedi.

Baransu, kendisinin yerine ayrılık için sahte imza atılmış olabileceğini de "Patronla konuşacağım. 1 hafta oluyor, yeni öğrendim. Ben, Taraf'tan atılmışım. Ben bir yere imza atmadım nasıl ayrılıyorum? Şimdi belki de, sahte imza atıldı benim adıma" sözleriyle ifade ederken "Gittim gazeteye, benim alacak vereceğim yokmuş, belgede öyle deniyor. Eğer biri benim yerime imza atmamışsa ben nasıl ayrılıyorum? Ben öyle bir kâğıda imza atmadım" dedi.

Baransu tutuklandığında Taraf'ın konuya mesafeli yaklaşması dikkat çekmiş, gazete Baransu'yu yazarı olarak duyurmamıştı.

Mehmet Baransu'nun hapse girmeden önce bir internet sitesine verdiği röportaj dün medyada yer aldı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Baransu Taraf’tan kovuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN