Başbakan ekonomi yönetimini topluyor

Başbakan bugün Ali Babacan ve MB Başkanı Erdem Başçı ile bir araya gelecek.

Giriş Tarihi: 10.3.2015 09:32 Güncelleme Tarihi: 10.3.2015 17:56
Başbakan ekonomi yönetimini topluyor
Başbakan Ahmet Davutoğlu, ekonomideki gelişmeleri değerlendirmek üzere ilgili bakanların yanı sıra TCMB Başkanı Erdem Başçı'nın katılımıyla saat 14:00'te bir toplantı gerçekleştirecek.

Toplantıya Başbakan Yardımcıları Ali Babacan ve Numan Kurtulmuş, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji Bakanı Taner Yıldız, Tarım Bakanı Mehdi Eker, Gümrük Bakanı Nurettin Canikli, Sanayi Bakanı Fikret Işık ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ve ilgili ekonomi bürokratları katılacak.

BU TOPLANTI CUMARTESİ YAPILAN TOPLANTININ DEVAMI NİTELİĞİNDE

Bir Başbakanlık kaynağı, "Başçı'nın Cumartesi Başbakan Davutoğlu'na verdiği brifingde Başbakan daha geniş katılımlı bir değerlendirme toplantısı yapılması ancak bunun için Başçı'nın Basel'deki toplantıdan dönmesinin beklenmesi kararını vermişti. Bu toplantı Cumartesi gecesi yapılan toplantıların bir devamı niteliğinde gerçekleşecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz haftalarda hem Merkez Bankası'nın faiz politikalarına hem de Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı ve ekonomi yönetimine yönelik sert eleştirilerde bulunmuş ve bu açıklamaları piyasalarda sert yükselişe neden olmuştu. Erdoğan Cuma günü yaptığı açıklamada da önümüzdeki günlerde ekonomi yönetimi ile hem dolardaki yükselişi, hem de faiz politikalarını değerlendireceklerini açıklamıştı.

(Habertürk)
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan ekonomi yönetimini topluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN