15 yazardan Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında 15 yazar ortak suç duyurusunda bulunmaya ve tazminat davası açmaya karar verdi.

Giriş Tarihi: 11.3.2015 17:04 Güncelleme Tarihi: 11.3.2015 18:56
15 yazardan Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu
lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun dünkü grup toplantısında 'ta saldırıya uğrayan ZD'ye destek olan 15 köşe yazarı hakkında sarfettiği hakaretler yazarları kızdırdı. 15 köşe yazarı bir bildiri yayınlayarak Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını kamuoyuna duyurdu.

İşte yazarların altına imza attığı o kamuoyu duyurusu

Kamuoyuna Duyuru

Kabataş olaylarını yeniden köpürtüp, kadın yazarlarımızı siyasi linç etmeye kalkan anlayışı protesto etmek amacıyla, 15 yazar olarak ortak başlıkla, farklı yazılar kaleme aldık.
Ana muhalefet partisi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, partisinin grup toplantısında (10 Mart 2015), yazılarımıza atıfla, bizler hakkında ağır suçlamalar ve hakaret dolu cümleler sarf ettiğini endişe ve kaygıyla izledik. Her türlü nezaket ve seviyeden yoksun bu hakaretler cümlelerini, bir ülkenin ana muhalefet liderine yakıştıramadığımız gibi, ülkemiz adına, siyasetin geleceği adına son derece kaygı verici bulduk.
Bu muhalefet anlayışı, farklı fikirlere, düşüncelere ve eleştirilere tahammül edemeyen, basın özgürlüğünü hiçe sayan, düşünce hürriyetini yok eden bir zihin ürünüdür.

Bizler gazeteci, yazar, fikir insanları olarak bu seviyesiz hakaretlere aynı düzeyde karşılık vermeyi kendimiz adına utanç sayarız. Bu nedenle hepimiz, bu hakaretlerin sahibi Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmaya ve tazminat davası açmayı karar verdiğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Mahmut Övür Sabah Gazetesi
Ahmet Kekeç Star Gazetesi
Ardan Zentürk Star Gazetesi
Halime Kökçe Star Gazetesi
Murat Çiçek Star Gazetesi
Saadet Oruç Star Gazetesi
Ersoy Dede Yeni Akit Gazetesi
Kenan Alpay Yeni Akit Gazetesi
Fuat Uğur Türkiye Gazetesi
Abdülhamit Güler A Haber
Cemile Bayraktar Yeni Şafak Gazetesi
Abdülkadir Selvi Yeni Şafak Gazetesi
Kemal Öztürk Yeni Şafak Gazetesi
Merve Şebnem Oruç Yeni Şafak Gazetesi
Yasin Aktay Yeni Şafak Gazetesi


Kaynak:Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 yazardan Kılıçdaroğlu'na suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN