Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdoğan Meclis'te Buldan ile görüştü

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Pervin Buldan ile görüştü. Akdoğan Buldan açıkladığı 16 kişilik izleme heyeti açıklamasını yalanladı.

Giriş Tarihi: 12.3.2015 22:50 Güncelleme Tarihi: 13.3.2015 00:45
Akdoğan Meclis'te Buldan ile görüştü
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Meclis'te HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder ile bir araya gelip görüşme gerçekleştirdi.

16 KİŞİLİK HEYET AÇIKLAMASI

Görüşme sonrası açıklama yapan HDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, 16 kişilik izleme heyeti oluşturulduğunu, HDP'lilerin bu heyetle birlikte İmralı'ya gideceğini söyledi. Pervin Buldan, 16 kişilik heyette akil insanlar ve bölge başkanları ile isimleri belirlenecek 9 kişinin yer alacağını belirtti. Ancak daha sonra açıklama yapan Yalçın Akdoğan bu isimlerin uydurma olduğunu kaydetti

AKDOĞAN: UYDURMADIR

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Çözüm Süreci'ne ilişkin izleme heyetinde yer alan isimlerin belirlendiği iddialarıyla ilgili, "Bazı basın organlarında 16 kişilik izleme heyeti kurulduğu belirtilerek isim listesi yayınlanmaktadır. Bunlar külliyen yalan ve uydurmadır" açıklamasında bulundu.

Akdoğan, Twitter'daki hesabında, "Bazı basın organlarında 16 kişilik izleme heyeti kurulduğu belirtilerek isim listeleri yayınlanmaktadır. Bunlar külliyen yalan ve uydurmadır. Meclis'te gerçekleşen sıradan bir görüşmeye atfen spekülasyonlara yol açacak açıklamalar yapılması, sürecin ciddiyetiyle bağdaşmamaktadır" değerlendirmesine yer verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan Meclis'te Buldan ile görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN