Mehmet Ağar iddiası Ankara'ya bomba gibi düştü

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar MHP'den milletvekili aday adayı oldu haberi siyaset kulislerini bir anda hareketlendirdi. Bu haberin ardından eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar tekzip yayınladı. Konuyla ilgili MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da açıklama yaptı.

Giriş Tarihi: 12.3.2015 14:50 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 14:51
Mehmet Ağar iddiası Ankara'ya bomba gibi düştü
Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın MHP'den aday adayı olduğu haberi siyaset kulislerini bir anda hareketlendirdi. Bu haberin ardından eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar tekzip yayınladı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da açıklama yapmak zorunda kaldı.

Haberin medyada yer almasının ardından haberin asılsız olduğu, isim benzerliğinden kaynaklandığı ortaya çıktı. MHP'den aday olan kişinin eski Bakan Ağar değil, Burhaniye'de galericilik ve çiftçilik yapan Mehmet Ağar olduğu öğrenildi.

Mehmet Ağar tekzip yayınladı

Bu haberin ardından Hürriyet telefon ile Mehmet Ağar'ın korumasına ulaştı. Koruma, Mehmet Ağar'ın MHP'den aday adayı olduğu haberini yalanlayarak, "O haber, hiçbir gerçeği yansıtmamaktadır. Sayın Ağar'ın avukatı da o haber konusunda tekzip yayınlamıştır" dedi.

MHP'den Mehmet Ağar açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, Mehmet Ağar'ın adaylığıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:

"Bazı medya sitelerinde "Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın, MHP'den milletvekili aday adayı" olduğuna dair asılsız haberler yayınlanmaktadır. Yine aynı tür haberlerde "Eski İçişleri Bakanı Sayın Ağar'ın bir zamanlar Balıkesir Edremit ilçesinin MHP ilçe başkanlığı" görevini yaptığı da ifade edilmektedir. Söz konusu eski ilçe başkanımız ve şu an aday adayımız olan Mehmet Ağar'ın eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar ile hiçbir ilgisi olmayıp, sadece isim benzerliğidir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Ağar iddiası Ankara'ya bomba gibi düştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN