Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHRS'ye Üyelik ve Hastane Randevu Alım İşlemleri

MHRS’ye üye olarak hastane randevusu alma işlemlerini detaylı olarak haberimizde bulabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 12.3.2015 14:34
MHRS'ye Üyelik ve Hastane Randevu Alım İşlemleri
MHRS Hastane randevu sistemi sağlık bakanlığının kurduğu hastanelerden randevu almaya yarayan bir sistemdir. Sağlık Bakanlığı bu sistemi kurarken ilk amaçları hastane önlerinde oluşan kuyrukları, sıraları ve randevu alırken çileleri bitirmektir. Bu sistemi kurduktan sonra da bu çilelerin hepsini bitirmiştir. Gelişen internet teknolojisi ile birlikte internet üzerinden online olarak randevu alabildiğimiz gibi telefon ile arayarak da hastane randevu sistemini kullanabilirsiniz.

MHRS HASTANE RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ!

İnternet üzerinden MHRS hastane randevu sistemini kullanabilmek için ilk olarak MHRS internet uygulamasına giriş yapılmalıdır. T.C. Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu sistemi sayfasına giriş yaptığımızda sağ tarafta randevu al butonuna tıklamalıyız. Merkezi Hekim Randevu sisteminin vatandaş giriş ekranına yönlendirileceksiniz. Bu ekrana T.C. Kimlik numarası ve şifrenizi girdikten sonra son olarak da güvenlik kodunu kutucuğa girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Eğer sisteme kayıtlı değilseniz randevu alabilmek için sisteme kayıt olmalısınız. Sisteme kayıt olabilmek için Vatandaş Giriş ekranında yeni üye linkini tıklamalısınız. Yeni üye kaydı sayfasına bazı bilgileri girerek üyelik kaydını tamamlayabilirsiniz.

T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, cinsiyeti, doğum tarihi, cep telefonu veya ev telefonu ikisinden biri kesinlikle girilmelidir. Bu bilgileri girdikten sonra son olarak 2 kez kendi oluşturacağınız şifreyi girmelisiniz. Doldurulması gereken tüm yerler doldurulduktan sonra kaydet linkini tıkladığımızda üyelik alma işlemi tamamlanmış olur. Tekrar Vatandaş Giriş ekranına döndüğümüzde T.C. kimlik numaranız ve biraz önce belirlemiş olduğunuz şifreyi girerek Merkezi Hastane Randevu Sistemine giriş yapmış olursunuz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra ilk olarak randevu almak istediğimiz hastanenin hangi il ve ilçede olduğunu girmeliyiz. İl bilgileri girildikten sonra randevu almak istediğimiz hastane, poliklinik ve hekim tercihleri sırasıyla yapılmalıdır. Bu bilgiler girildikten sonra randevu ara linkini tıkladığımızda karşımıza en uygun randevu saatleri çıkacaktır. En uygun zaman dilimini seçerek randevu alma işlemi tamamlanmış olur. Ayrıca MHRS sisteminde önceden almış olduğumuz randevuları görebildiğimiz gibi almış olduğumuz randevuları da iptal etme veya erteleme şansına sahibiz.

MHRS randevu alma sistemini internet üzerinden yapabildiğimiz gibi bir de telefon ile de randevu alma sistemini kullanabilirsiniz. Telefonlarınızdan ALO 184 numaralı hattı aradığınız zaman randevu alma sistemini aramış olursunuz. Bu hattı aradığınızda sizi bir operatör karşılayacaktır.

Operatöre ilk olarak randevu almak isteyen kişinin T.C. kimlik numarası verilmelidir. Bilgiler doğrulandıktan sonra operatöre randevu almak istediğimiz hastane, poliklinik ve hekim tercihleri belirtilir. Operatör bir süre beklettikten sonra randevu almak istediğiniz hekimin uygun saat ve zaman dilimleri size belirtilir. Randevu almak istediğiniz gün ve saati bildirerek randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz.

ALO 184 hattından randevu alabildiğiniz gibi aynı şekilde bu hattı arayarak aldığınız randevuları iptal etme şansına sahipsiniz. Görüldüğü gibi MHRS hastane randevu sistemi hayatımızı kolaylaştıran bir sistemdir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHRS'ye Üyelik ve Hastane Randevu Alım İşlemleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN