Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi hayatı

A Haber’de yayınlanan Canan Barlas ile Gündem programında CHP'nin kapatılacağı iddiaları ele alındı. Yeni Şafak Gazetesi yazarı Cem Küçük CHP'nin yanlış ittifaklar içinde olduğunu söyledi. Küçük, 7 Haziran seçimlerinden sonra Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi hayatı bitebilir diye konuştu.

Giriş Tarihi: 13.3.2015 16:22 Güncelleme Tarihi: 13.3.2015 17:25
Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi hayatı

KILIÇDAROĞLU'NUN BU SEÇİMDE SİYASİ HAYATI BİTEBİLİR

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu son seçimi olabilir. Çünkü buradan alacağı yüzde 25-26'lık bir oy, onun zaten siyasi hayatını bitirecek bir şeydir, fiili olarak. Çünkü 2010'dan beri genel başkan, zaten oraya nasıl geldiği belli ve AK Parti karşısında her hangi bir umut ortaya koyamayıp , partiyi değiştirecek bir yöne çizemiyorsa, insanlara umut olamıyorsa, bu ülkedeki sadece katı ulusalcı, milliyetçi insanlar dışında muhafazakarlar, Kürtler, dindarlar, başkaları da olabilir bunun içinde, CHP'ye yönelmiyorsa bir sıkıntı var demektir.
Kemal Kılıçdaroğlu Tunceli'li. Diyarbakır, Batman, Bitlis, Hakkari, belki ilk geldiği zamanlar buralardan oy alma şansı küçükte olsa vardı. En az 25-30 ilde CHP hiç yok, varlığı yok. Belli yerde tabelası var. %25 -26 oy alıyor, milletin dörtte birinde karşılığını görüyor, Batı'da, ortada bir kısım yerlerde var. Ben o yüzden Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu seçimde siyasi hayatının biteceği kanaatindeyim.

DEMİRTAŞ'IN LEYLA ZANA'YA KULAK VERMESİ LAZIM

Çözüm sürecinde gelinen nokta değerlendiren Cem Küçük, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın, söylemleriyle yanlış yolda olduğunu söyledi. Demirtaş'ın Leyla Zana'yı örnek alması gerektiğini belirterek, '7 Haziran seçimlerinden sonra artık AK Parti'nin birinci parti olacağı kesin gibi. HDP barajı aşarsa zaten hükümetle beraber bu anayasayı yapmak zorunda. Kürtlerin önünde böyle tarihi bir fırsat var. Leyla Zana buna dikkat çekiyor. Selahattin Demirtaş ya da onun gibi düşünenler kısa vadeli hesap yapıyorlar.
Demirtaş'ın kalkıp hala Kandil'le beraber bu kadar şiddet çağrısı yapması, çözümsüzlüğü çözüm gibi göstermesi doğru değil. Demirtaş'ın biraz aklı başındaysa, ilerde biraz umut görüyorsa Leyla Zana'ya kulak vermesi lazım.' dedi.

Programda Aydın Doğan'ın açıklamalarını da değerlendiren Yeni Şafak Gazetesi yazarı Cem Küçük "Aydın Doğan'ın AK Parti ve Erdoğan muhalifliği hiçbir zaman bitmeyecek" diye konuştu.

Paralelin küfür timine ağır darbe

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi hayatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN