Paralel telekulağa meslektaş isyanı

Adana'da, Paralel telekulak operasyonunda hakkında dava açılan 8 polisin arkadaşları: Yüzümüze baka baka eşlerimizi de dinlemişler

Paralel telekulağa meslektaş isyanı
Adana'da yasadışı dinleme operasyonunda açığa alınan ve haklarında dava açılan biri emniyet müdür yardımcısı 8 polisin, birlikte çalıştıkları meslektaşlarının eşlerini de dinlediği ortaya çıktı. Adana'da 8 Nisan 2014'te devlet büyüklerini yasadışı yollarla dinledikleri gerekçesiyle, Terörden ve İstihbarattan Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Bilgin ile İstihbarat ve Asayiş Şube Müdürü Ertuğrul Yetkin'in de aralarında bulunduğu 8 emniyet mensubu gözaltına alınmıştı. Adliyeye sevk edilen Paralelci polislerden 6'sı tutuklanmış, 2'si serbest kalmıştı. Avukatların itirazı sonucu tutuklu 6 polis de tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Hakkında "Gizlilik ihlalinde haberleşme içeriklerinin kaydedilmesi, kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kayıt etmek, özel hayatın gizliliğini ihlal" suçlarından kamu davası açılan polislerin, birlikte çalıştıkları meslektaşları ve eşlerini de dinlediği ortaya çıktı. Meslektaşları tarafından dinlendiklerini öğrenince şikayetçi olan polisler, "Her gün yüz yüze bakıyor, birlikte çay içip yemek yiyorduk. Hiç utanmadan eşlerimizin telefonlarını bile dinlemişler" diye tepki gösterdi.

4 POLİSE TUTUKLAMA
Öte yandan Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği, usulsüz dinlemelere ilişkin emniyetteki Paralel Yapı operasyonu kapsamında Emniyet müdürleri Selat Öztürk ile Aydın Altunkaya, Başkomiser Fatih Doğan ve Komiser Yardımcısı Mutlu Çil'in tutuklanmasına karar verdi. Operasyon kapsamında tutuklu sayısı 6'ya yükselmiş oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel telekulağa meslektaş isyanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN