: Anneler yeter desin

çözüm sürecinde annelere büyük görev düştüğünü belirterek şehit ve Diyarbakır anneleri el ele verip artık yeter desin çağrısında bulundu.

Giriş Tarihi: 15.3.2015 15:57 Güncelleme Tarihi: 15.3.2015 16:49
Davutoğlu: Anneler yeter desin

Ahmet İstanbul Kadın Kolları 4'üncü olağan kongresinde konuştu. Davutoğlu açıklamasında kadın istihdamı, çözüm süreci ve yaklaşan 7 Haziran seçimine değindi.

İşte Davutoğlu'nun konuşmasından satırbaşları;

Bugün burada tarihi bir kongre gerçekelrştiriyoruz. Özellikle bugün YGS'ye giren bütün öğrencilere başarılar diliyorum. Allah haklarında hayırlısını nasib etsin. Aziz kadınlarımız siyasetin özcileri bu dönlü büyük bir toplulupa hitab etmekten onur duyuyorum. Bugün üç kavrama değineceğim.

Bu salonda el ele olan başörtülü ve başı açık kadınlar adına diyoruzki bir daha bu topraklarda kimse kadınlık onurunu çiğneyemeyecektir. Herkes özgürce istediği gibi giyinecek ve düşünecek ve istediği şekilde oyunu verip Meclis'e girecek. Eski Türkiye'den sonra ilk defa başörtülü kardeşlerimiz de başı açık kadınlarımızda aday oldular işte AK Parti'nin birleştiriciliği bu. Kadınlar manevi işkencelere tabi tutuldular. El ele vereceksiniz ve herkes görecekki bir daha ayrım yapılmayacak. Ben eşimle 84 yılında evlendik eşim bir yıl okuldan uzaklaştırıldı. Eşim sınav salonun dışına çıkarıldı aynı hayat düşüncesini benimsemiştik ben Profosör olduğumda eşim ihtisas sınavından çıkarılırmıyım diye düşünüyordu. Soruyorum neydi kadınlarımızın suçu başdanışman olduktan sonra ve şimdi hiçbir zaman ondan mesleğini bırakmasını istemedim biliyorumki onun mesleği bizim vazifemiz kadar azizdir.

Çözüm süreci bütün milletin malıdır ama en fazla da annelerin malıdır 30 yıldır annelerin yüreğine düşen şehit acılarını biz biliyoruz.Birileri sabo etmeye kalkacaklardır. Şimdi bu salondaki annelere sesleniyorum çözüm sürecine sahip çıkacak mısınız?

Ben isterim ki o dağlara çıkarılan ve ateş hattına sürülen gençlerle, şehitlerimizin anneleriyle, Diyarbakır anneleri el ele versinler, 'yeter bu fitne' desinler. 'Yeter bu acı' desinler" dedi.

Özgür ve kendi ayakları üstünde duran kadınlar olarak Türkiye'nin geleceğine damga vuracağına inanıyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Anneler yeter desin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN