Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tetikçileri deşifre olunca böyle sahip çıktı

Fuat Avni isimli operasyon hesabıyla müşterek hareket eden Örgüt’ün medya ayağı, İstanbul Emniyeti ve Başsavcılığını yine hedef tahtasına koydu. , Fuat Avni’ye akıl hocalığı yapan çetesine yönelik operasyonu, “Twitter’da insan avı”, “Bir tweet’e sıkı yönetim” gibi başlıklarla sulandırmaya çalıştı.

Giriş Tarihi: 15.3.2015 10:25
Tetikçileri deşifre olunca Paralel böyle sahip çıktı
Bir yıldır sosyal medya, gazeteler, televizyonlar ve haber siteleri üzerinden Pensilvanya tetikçisi Fuat Avni'nin reklamını yapan 'in sözcüsü Zaman, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, hükümet mensupları örgütü çökertmeye dönük operasyonlar yapan yargı ve emniyet çevrelerini hedef alan sosyal medya teröristlerine karşı yürütülen soruşturmayı sulandırmak için asılsız haberlere başladı. Operasyonda ilk etapta 3 kişi gözaltına alınmıştı.

O SAVCI MEHMET ÖZDEMİR ÇIKTI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu ve birçok devletin önemli kurumlarına "Kaan_Kursat" isimli hesap üzerinden hakaretler yağdıran Serap Karabay'ın ilk ifadesini alıp serbest bırakanın Fethiye savcısı Mehmet Özdemir olduğu öğrenildi. Özdemir'in daha önce görev yaptığı Bolvadin Çay Cumhuriyet Savcısı iken 2014 yaz kararnamesiyle Fethiye'ye atandığı öğrenildi.

ÜLKENİN EN ÖNEMLİ KURUM VE İSİMLERİNE AĞIR HAKARETLER…

Ev hanımı olduğu iddia edilen Serap Karabay'ın "Kaan_Kursat" isimli sahte hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu'na ağır hakaretler ettiği öğrenildi.

SERAP KARABAY PARALEL ÖRGÜT'ÜN SÖZCÜSÜ GİBİ!

"Kaan_Kursat" isimli hesabı kullandığı iddia edilen Serap Karabay'ın yaptığı paylaşımlar oldukça dikkat çekici. Karabay, "Kaan_Kursat" isimli sahte profilden Paralel Örgüt'ün Fuat Avni isimli operasyon hesabından sürekli retweet yaptığı görülüyor. Yine Karabay'ın "Kaan_Kursat" isimli profil üzerinden MHP'nin reklamını yapması da ayrıca dikkat çeken bir nokta.

PROVOKATÖR BÜŞRA ERDAL İMZALI HABER…

Devletin önemli isim ve kurumlarına ağır hakaretlerde bulunan Serap Karabay'ın gözaltına alınması üzerine Paralel'in tetikçisi Zaman dünkü sayısında "Twitter'da insan avı", "Bir tweet'e sıkı yönetim gözaltısı" ifadeleriyle haber yayımlandı. Haberdeki imzanın ise yine sosyal medyadaki provokatör söylemleriyle dikkat çeken Zaman muhabiri Hanım Büşra Erdal'ın imzasını taşıması dikkat çekiyor.

KARABAY'IN SAHTE PROFİLDEN YAPTIĞI HAKARETLER

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü bünyesinde kurulan özel bir ekip, bir süredir sosyal medya üzerinden sistematik olarak devlet büyüklerine hakaret ve küfür içerikli mesajlar paylaşan 3 hesabı takip altına almıştı. Bu hesaplardan birisi "Kaan _Kursat" isimli sahte profilden oluşuyor. Bu profil üzerinden aralarında Cumhurbaşkanı, Başbakan, MİT Müsteşarı, savcılar, valiler ve bürokratlar olmak üzere çok sayıda devlet büyüğüne hakaret edildiği görülüyor.

SİZ İNSAN MISINIZ, NE İNSANI, NE AVI

Zaman'ın "Twitter'da insan avı" manşetine Yeniakit yazarı Ali İhsan Karahasanoğlu da sert tepki gösterdi. İşte Karahasanoğlu'nun bugünkü yazısından bazı başlıklar:

Sarayönü'nde iki şakirt.. Ayancık'ta üç tane şakirt.. Hendek'te bir tane şakirt..

Kimi 20 istiyor.. Kimi 30, kimi 50..

Hocası'ndan daha fazla isteyen şakirt bile var!

Pensilvanya paralel yapısının liderine eleştirinin karşılığı bu kadar ağır..

GÜLEN'E EN UFAK ELEŞTİRİYE TAHAMMÜL YOK, CUMHURBAŞKANI'NA HAKARETE GELİNCE…

Amaaa. Sıra Türkiye Cumhurbaşkanı'na yapılan hakaretlere gelince.

Diyelim Cumhurbaşkanı'nın şahsı ile problemleri var..

Bari, bulunduğu makamın hatırına saygı gereği olsun.. Tayyip Erdoğan'a hakaret etmesinler!

Yok, "Biz özgürüz, istediğimizi söyleriz.."

İstediğinizi söylediniz, bari yargılanma için gerekli işlemler yapılsın..

Yok; ona da hayır..

Başlık hazır: "İnsan avı".

Hani insanın haykırası geliyor: "Siz insan mısınız be! Ne insanı.. Ne avı!"

SİZDE AZICIK AHLAK VAR MI?

Sıradan eleştiriler olur, haydi neyse.

En terbiyesizcesi. En alçakçası. Kimlik gizleyerek yapılanlar.. Belden aşağı vurmalar..

Her şeye rağmen, araştırılmış, bulunmuşlar.. Gözaltına alınmışlar..

Düne kadar, darbeci generaller için, mason yöneticiler için bile "Ululemre itaat farzdır" diyenler, şimdi gerçek ululemr konumundaki

Cumhurbaşkanı'na en edepsiz küfürleri edenlerin gözaltına alınmasına;"Twitter'da insan avı" diye manşet atıyorlar!

Sormak isterim bu arkadaşlara: "Sizde azıcık ahlak var mı?

Birazcık dürüstlük kaldı mı?"


Kaynak: Yeniakit

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tetikçileri deşifre olunca Paralel böyle sahip çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN