annelerin malıdır

Başbakan : şefkat ve merhametin sürecidir. Çözüm süreci bütün milletimizin malıdır ama en fazla annelerin malıdır

Giriş Tarihi: 16.3.2015
Çözüm süreci annelerin malıdır
Başbakan Davutoğlu İstanbul'da partisinin İstanbul Kadın Kolları Kongresi'nde konuştu. Annelere çağrı yapan Davutoğlu, "Şehitlerimizin anneleriyle, Diyarbakır anneleri el ele versinler, 'yeter bu fitne' desinler. 'Yeter bu acı' desinler" dedi Davutoğlu'nun konuşmasında şu mesajları verdi.

EN FAZLA ANNELERİN MALI:
İki hafta önce ilan edilen silahları bırakma çağrısı ile yeni bir aşamaya geldi. Çözüm süreci en fazla annelerin malıdır. 30 yıl içinde geleceğe yürümesi gereken gençlerin dağlara çıkarılıp nasıl yitirildiğini biz biliriz. Çözüm süreci şefkat ve merhametin sürecidir. Çözüm süreci bütün milletimizin malıdır ama en çok annelerin malıdır.

KİMSE KADINLIK ONURUNU ÇİĞNEYEMEYECEK:
Bu salonda el ele olan başörtülüler ve başı açıklar adına, her memleketten, her ilden gelen İstanbullu adına diyoruz ki bir daha bu topraklarda ne Meclis'te ne sokakta ne mahallede ne köyde kimse kadınlık onurunu çiğneyemeyecektir. Kimse kadınlık onuruna hakaret edemeyecektir.


AK PARTİ'DE İLK TUR TAMAM

AK Parti'de aday belirleme sürecinde ilk tur tamamlandı. Genel Merkez'de kurulan 12 komisyon 10 gün boyunca listeye girmek için yarışan aday adayları ile yüz yüze görüştü. İlk turda 6 bin 223 adayın üçte ikisinden fazlası elendi. Şimdi aday adaylarının gözü kulağı ikinci turda. İkinci tur elemeleri yine Genel Merkez'de 4 ayrı komisyon tarafından yapılacak. Komisyonlar çalışmalarına bugün başlayacak ve 17 Mart'a kadar sürdürecek. Komisyonlar çalışmalarını bir rapor haline getirecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çözüm süreci annelerin malıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN