Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Demirtaş: 'daki mesajın içeriği önemli

Genel Başkanı , 'da 'ın görüntülü mesaj vermesinin etkili olacağını söyledi.

Giriş Tarihi: 16.3.2015 11:26
Demirtaş: Nevruz'daki mesajın içeriği önemli
Eş Genel Başkanı , 'da nasıl bir çağrı yapılacağını bilmediklerini belirterek, görüntülü mesajın etkili olacağını söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, parti genel merkezinde, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu heyetini kabulünde gazetecilerin sorularını cevapladı.

"BARIŞA KATKI SUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Çözüm sürecine ilişkin bir soru üzerine Demirtaş, Nevruz'da verilecek mesajın içeriğinin önemli olacağına işaret ederek, nasıl bir çağrı yapılacağını bilmediklerini ve görüntülü mesajın etkili olacağını söyledi. Demirtaş, barış sürecinin ilerlemesi kanaatinde olduklarını belirterek, HDP olarak buna katkı sunmaya devam edeceklerini söyledi. İzleme Heyeti konusunda tartışılan isimlerin olduğunu anlatan Demirtaş, bu isimlerin ifade edilmesinin güvenlik açısından sakıncalı olacağını ve bunun bugün ya da yarın gerçekleşeceğini ifade etti.

DEMİRTAŞ POLEMİK PEŞİNDE

Demirtaş, bu isimlerin sürecin, 'ın güvenliği düşünülerek önerilmiş isimler olduğunu belirterek, birkaç gün içinde netleşince bilgilendirilmenin yapılacağını söyledi. Sürecin pozitif ilerlemesi için adımların atılması gerektiğine dikkati çeken Demirtaş, "Kürt sorunu yoksa hükümet bu adımları neden atıyor? Kendi aralarında nasıl bir rol dağılımı yaptılarsa artık birisi 'Kürt sorunu yoktur' diyor öbürü Kürt sorununu çözmek için adım atacağız diyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Demirtaş: Nevruz'daki mesajın içeriği önemli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN