'den neden gösterilerde yoksunuz sorusuna yanıt

Giriş Tarihi: 16.3.2015 02:31 Güncelleme Tarihi: 16.3.2015 06:18
Şener Şen'den neden gösterilerde yoksunuz sorusuna yanıt

Türk-Alman film festivaline katılan ünlü sanatçı , "Sizi toplumsal içerikli gösterilerde göremiyoruz?" sorusunu yanıtladı.

Almanya'nın Nürnberg kentinde devam eden 20.Türk-Alman film festivali kapsamında onur ödülü alan ünlü aktör ile Uğur Yücel festivalin ikinci gününde gösterilen "Muhsin Bey" filminin ardından seyirci ile buluştu. Söyleyişi Festival Başkanı Adil Kaya yönetti. Adil Kaya, Şener Şen'e, "1992 yıllarında Türkiye'de seyirci sayısı 5-6 milyon iken bu sayı son yıllarda 60 milyonu buldu. Bu ilgiyi neye bağlıyorsunuz?" sorusunu yönetti.

Şen, Türkiye'nin hiçbir kurala girilmediğini, farklı bir millet olduğumuzu belirterek, "Türk insanı filmlerde kendine ait hikâyeler buluyor" dedi.

Uğur Yücel ise, "Amerikan filmleri görsel efektlere önem vererek, ilgiyi kendisine çekmeye çalışıyor, ama artık bu görselliği insanlarımız cep telefonlarında buluyor. Sinemaya giden filmin afişine bakarak cebimdeki 7 lirayı hangi filme versem diyor. Bakıyor komedi var, neşeli vakit geçirmek için o filme gidiyor. O zaman Türk halkı da komedi filmlerine rağbet ediyor" dedi.

"17 YILDIR DULUM"

Seyirciler Şener Şen'in ailesine ait bir bilgileri olmadığını, eşini çocuklarını hiç görmediklerini ve ailevi durumunu sorunca Şen, "17 yıldır dulum, bir çocuğum var. Bir kızım var" diye yanıt verdi.

"EYLEMİ, HİÇBİR ŞEY YAPMAYANLARA BIRAKTIM"

Sinema ve tiyatronun toplumsal içerikli mesajlar vermesi gerektiğini söyleyen bir seyirci, Şen'e, "Sizi neden bu tür toplumsal içerikli olaylarda ve gösterilerde göremiyoruz?" sorusunu yöneltti.
ARKADAŞINA GÖNDER
Şener Şen'den neden gösterilerde yoksunuz sorusuna yanıt
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN