Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözyaşları içinde Erdoğan'a bu mektubu gönderdi

Kanserden annesini kaybeden lise öğrencisi Aslıhan Şimşekler cezaevinde bulunan babasının affedilmesi için yazdığı mektubu dün Kars’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ulaştıramayacağını anlayınca ağladı. Genç kızın ağladığını fark eden Erdoğan, korumaları aracılığıyla mektubu aldı.

Giriş Tarihi: 18.3.2015 15:26
Gözyaşları içinde Erdoğan'a bu mektubu gönderdi
TANAP'ın (Trans Anadolu doğalgaz Boru Hattı) temelini atmak için dün Kars'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in babası Haydar Aliyev adına yaptırdığı Anadolu ve Anadolu Teknik Lisesi'nin açılış törenine, halası Nilgün Şimşekler ile giden lise son sınıf öğrencisi Aslıhan Şimşekler, koruma çemberini aşamayınca, ağlamaya başladı. Genç kızın ağladığını uzaktan fark eden Erdoğan, kadın korumalardan birini göndererek sorunu öğrendi. Kadın koruma ile mektubu aldıran Erdoğan, konuyla ilgileneceği mesajını iletti.

Annesi Nurcan Şimşekler'i 4 ay önce kanserden kaybettiğini anlatan Aslıhan Şimşekler, babası Celil Şimşekler'in de polise hakaret ve bir kavgaya karışmaktan 1,5 ay önce 2,5 yıl hapis cezasını çekmek için cezaevine girdiğini bildirdi. 11 yaşındaki ortaokul birinci sınıf öğrencisi kız kardeşi Azra ile birlikte ortada kaldıklarını anlatan Aslıhan Şimşekler, "Annem Nurcan Şimşekler kanserden ölünce perişan olduk. Onun acısını unutmadan bu kez babamı kaybettik. Kerestecilik yapan babam Celil Şimşekler, iki ayrı olaydan dolayı, Yargıtay tarafından onanan 2.5 yıl hapis cezasını çekmek için 1,5 ay önce cezaevine girdi. Evde Azra ile birlikte çaresiz kaldık. Ne anam var ne de baba. Kardeşimle benim tek istediğim babamızın cezaevinden çıkıp başımızda olması. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan babamın suçsuz olduğunu, yaşanan olayın bir daha araştırılmasını ve babamın serbest bırakılmasını istedim. Aslında olayı anlatmak istiyordum. Sesimi Erdoğan'a duyuramayınca mektubu korumalar aracılığı ile gönderdim. İnşallah, cumhurbaşkanı babamızı affeder" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözyaşları içinde Erdoğan'a bu mektubu gönderdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN