Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarhan'dan CHP'ye sert sözler

Anadolu Partisi Genel Başkanı Emine Ülker Tarhan Söz Bitmeden’in konuğu oldu. Tarhan, CHP’nin içinde Mustafa Kemal ilkelerinin olmadığını gördüğünü söyledi. Emine Ülker Tarhan 13 yıldır kazanan iktidar varsa muhalefetin oturup düşünmesi gerektiğini de belirtti.

Giriş Tarihi: 19.3.2015 21:58 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 22:08
Tarhan'dan CHP'ye sert sözler
Elif Çakır'ın sunduğu Ülke TV'de yayınlanan "Söz Bitmeden" programının konuğu Anadolu Partisi Genel Başkanı Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan oldu. Tarhan, programda önce CHP'den neden ayrıldığını şöyle açıkladı; "Mustafa Kemal'in kurduğu partidir. Ben devrim ruhuna, direniş gücüne, Mustafa Kemal'in Çanakkale'de başlayan o ateşten etkilenmişimdir. Onun partisine gittim ben. Ancak zaman içinde o ilkeler, o kurucu ruhun CHP'nin içinde olmadığını gördüm. Bu anlam da da hayal kırıklığı yaşadım ve CHP'den ayrıldım. CHP ile ilgili de konuşmak istemiyorum. Her partiye başarılar diliyorum."

'CHP TOPLUMA SEÇENEK SUNAMADI'

Programda muhalefeti de eleştiren Emine Ülker Tarhan, muhalefetin şapkayı önüne alıp düşünmesi gerektiğini vurguladı. Tarhan; "Muhalefet, iktidarı iktidar yapmıştır. Eğer 13 yıldır sürekli kazanan bir iktidar varsa muhalefetin oturup, düşünmesi lazım. Bugüne kadar bunu yapmadığını görüyoruz. Sürekli olarak iktidar her seferinde güçleniyor. İktidar muhalefeti kendi alanında top oynamaya zorluyor ve bunu başarıyor. Dolayısıyla muhalefetin şapkayı önüne alıp ben nerede hata yaptım şeklinde düşünmesi lazım. Çünkü muhalefet bu metal yorgunluğuna çözüm olamadı. Benim CHP'den ayrılma nedenim de budur. Siyaseti ilkeler için yaparsınız. Eğer yazdığınız çizdiğiniz ilkeleriniz varsa ona dikkat etmek zorundasınız. Sağa sola söz vermekle insan kazanamazsınız. Topluma seçenek sunulmadı CHP tarafından."

'BAŞKOMUTAN OLACAK EKMELEDDİN İHSANOĞLU ŞİMDİ NEREDE?'

Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesiyle ilgili de konuşan Emine Ülker Tarhan, İhsanoğlu şimdi nerede diye sordu? Tarhan; "Siz Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına onunla aynı dili kullanmış olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday koyarsanız nasıl seçimi kazanırsınız. CHP'nin tabanı tarafından benimseyeceği bir profil değildir Ekmeleddin İhsanoğlu. Başkomutan olacak olan Ekmeleddin İhsanoğlu nerededir şimdi? Nerededir? Daha güçlü bir adayla 2. Tura taşımak isteyebilirlerdi. Ama CHP ikinci turu düşünmedi anlaşılan. O dönem karanlık bir dönemdir. Kim kimin kulağına bir şeyler fısıldadı açıkçası bilmiyorum. Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına güçlü bir aday çıkarılabilirdi." ifadelerini kullandı.

'GEZİ DE POLİS ARACININ YAKILMASINI TASVİP ETMEM'

Gezi parkı olaylarını da değerlendiren Emine Ülker Tarhan, polis aracının yakılmasını tasvip etmeyeceğini söyledi. Tarhan şunları kaydetti; "Benim hayatım vandallara, sapıklara, şiddet içerikli eylemler ile mücadele ile geçti. Ben polis aracının yakılmasını elbette tasvip etmem. Böyle bir şey olabilir mi? Kabataş olayında bozuk olan mobese görüntüleri ortaya çıkarılmalıdır. Orada Zehra Develioğlu'nun yaşadığı 70 – 80 kişi değil, 1 kişi de olsa yapılanlar suç kapsamındadır."

'PENSİLVANYA İÇİN YAPTIĞIM YAZILI AÇIKLAMA CHP'DE SORUN YARATMIŞTI'

18 Haziran 2012 tarihinde Fethullah Gülen'in Türkiye'ye dönüp siyaset yapsın" şeklindeki yazılı açıklamasıyla da ilgili konuşan Emine Ülker Tarhan, o döneme ilişkin çarpıcı bilgiler paylaştı. "Fethullah Gülen'i Türkiye'ye davet etmişti Recep Tayyip Erdoğan. Fethullah Gülen'de bu daveti kabul etmemişti. Kendisi dönmeyeceğini açıklamıştı. Bende Gülen'in daveti kabul etmeyince yazılı açıklama yaptım. 'Yüreğiniz varsa çıkın ortaya dönün ülkenize. Kimseye yaslanmadan yapın siyasetinizi, namusluca. Korkaklar arkadan siyaset yaparlar.' Şeklinde ifadeler yer alıyordu. Sayın Erdoğan yerel seçimler öncesi bu yazılı açıklamamı Erzurum'da paylaşmıştı. Benim bu açıklamam CHP'de rahatsızlığa neden oldu. Detayına girmeyeceğim ama CHP'nin için de sorun yaratmıştı" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarhan'dan CHP'ye sert sözler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN