Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yusuf Devran: Almanya’daki olaylar Gezi'nin şifresini çözdü

Almanya’daki direnişi orantısız güç kullanarak bastıran ve göstericilere karşı çok acımasız davranan emniyet güçlerinin çifte standardı, akıllara Gezi kalkışması sırasında Almanya’dan yapılan açıklamaları getirdi.

Giriş Tarihi: 20.3.2015 10:05
Yusuf Devran: Almanya’daki olaylar Gezi'nin şifresini çözdü
Almanya'daki direnişi orantısız güç kullanarak bastıran ve göstericilere karşı çok acımasız davranan emniyet güçlerinin çifte standardı, akıllara Gezi kalkışması sırasında Almanya'dan yapılan açıklamaları getirdi "Gezi Parkı eylemlerindeki dış güçlerin parmağına" o tarihlerde ilk defa dikkat çeken isimlerden olan siyasal iletişim uzmanı Prof.Dr. Yusuf Devran, "Gezi Parkı eylemlerinin arkasındaki dış güç parmağı, Almanya'daki olaylardan sonra bir kez daha ortaya çıkmıştır" dedi.

Yusuf Devran şu ifadeleri kullandı:

"Gezi Parkı eylemlerinin AK Parti hükümetini yıkmaya yönelik darbe girişiminin bir türevi olduğunu o tarihlerde söylemiştik. AK Parti sayesinde ülkemizin istikrarına kavuşmasını ve küresel ölçekteki en güçlü birkaç ülkenin arasında Türkiye'nin de yer almasını hazmedemeyen dış mihraklar ülkemizi kaosa sürüklemek istediler, hâlâ da bunun için çaba harcıyorlar. Şükürler olsun ki milletimiz AK Parti'ye sahip çıktı ve tüm bu çirkin hesaplar boşa çıkardı" diyen Devran, sözlerini şöyle sürdürdü: "İlahi adalete bakın ki, o tarihlerde Türkiye'yi en fazla ve en üst düzeyde eleştiren bir ülke olan Almanya bu günlerde yangın yerine döndü. Almanya'daki iç kargaşanın ve direnişin gerçekten haklı nedenleri var. Almanya'da güvenlik güçleri Alman halkına karşı işgal kuvvetlerinin askerleri gibi davranıyor. Yüzlerce eylemci yaralı. Almanya adeta Gestapo dönemini yaşıyor. Gezi eylemcilerini kahraman ilan eden Alman yetkililer ve medya mensupları, Alman halkının haklı direnişçilerini neredeyse terörist ilan etti. Kaos ve kargaşa yaratan kişiler olarak tüm dünyaya göstermeye çalışıyorlar. Gerçekten de bunun adına ilahi adalet denir. Umut ediyoruz ki Almanya, bundan sonra kendi işine bakar ve Türkiye'nin iç işlerine karışmaktan vazgeçer. Tek ve çok önemli isteğimiz vatandaşlarımızın bu olaylardan gerekli dersi çıkarması ve uyanık olmasıdır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yusuf Devran: Almanya’daki olaylar Gezi'nin şifresini çözdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN