Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ni doğru bulmuyorum'

için oluşturulduğu yönündeki haberleri değerlendiren Erdoğan: Bunlar doğru şeyler değil. Bu işler istihbarat teşkilatıyla yürür, birilerini tatmin için yapılmaz

Giriş Tarihi: 21.3.2015
'İzleme komitesini doğru bulmuyorum'
Cumhurbaşkanı , yle ilgili bir izleme heyeti oluşturulmasını doğru bulmadığını belirterek "Dağa bile roman yazarları gönderilmiştir, gitmişlerdir. Ne netice alındı? Yeni romanlar mı yazdırılacak, böyle bir adım mı atılacak?" dedi. Ukrayna'ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda basın toplantısı düzenleyen Erdoğan şunları söyledi:

HABERİM YOK, DOĞRU DEĞİL:
Ben gazetelerde okuyorum. Böyle bir şeyden benim haberim yok. Şunu da çok açık net söyleyeyim: Bu olaya da ben olumlu bakmıyorum. Çünkü Başbakanlığım döneminde de "Akil İnsanlar içerisinden bir grubun gitmesine nasıl bakarsınız, nasıl değerlendirirsiniz?" dedikleri zaman bunları doğru bulmadığımı, böyle bir şey düşünmediğimizi o zaman da söylemiştim. Aynı şeyi şimdi de söylüyorum. Bunlar doğru şeyler değil.BU İŞ İSTİHBARAT TEŞKİLATIYLA YÜRÜR:
Bu konuda işin başından itibaren her ülkede olduğu gibi istihbarat teşkilatları bu işin birinci derecede süreci yönetenleridir. Onlarla bu işler yürür. Kaldı ki burada bizler ta o dönemde malum temsilcileri konumunda olan siyasi partiden 3 elemanı buraya gönderdik. Yine biz gönderdik, hükümet olarak gönderdik. Bunları da gizlemeye gerek yok. Ama bu sayının üçten beşe çıkması, yediye, ona, on beşe çıkması veya ayrı bir grubun oraya gönderilmesi, bunlar neyi değiştirecek ki? Birilerini tatmin için bu işler yapılmaz.

YENİ ROMANLAR MI YAZDIRILACAK?:
Eğer bu işin yönetimi hükümetteyse, hükümet de burada üzerine düşeni, gerekeni, başlattığı bir süreç üzerinde devam ettirmelidir. Böyle düşünüyorum. Bunun dışındaki süreç sadece kendi çerçevesi içinde kalmalıdır. Zaman zaman biliyorsunuz ta dağa bile çeşitli roman yazarları gönderilmiştir, gitmişlerdir. Ne netice alındı? Herhalde yeni romanlar mı yazdırılacak, böyle bir adım mı atılacak? Bunlara gerek yok. Bunları da doğru bulmuyorum. Bu da benim samimi düşüncelerimdir.

TÜRKİYE IŞİD'E KARŞI ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR:
(IŞİD'e katılmak isteyen yabancılar) Bunları iade ediyoruz. Bundan sonra da bu şekilde bizlere bildirilmesi halinde bunları yakalayıp iade etmek, bizim hem insani hem vicdani görevimizdir. Bunu açıkça söylemem lazım. Eğer bize bildirilmiyorsa kimse de kalkıp, Türkiye'ye bunun hesabını tabii ki soramaz. Türkiye olarak biz her zaman diyoruz ki 'Terörle mücadelede üzerimize ne düşüyorsa, bunu yapmaya biz varız.' 12 bin 520 kişinin ülkeye giriş yasağı olduğunu Dışişleri Bakanım ifade ediyor ve yakalanıp iade edilenlerin sayısı da bin 170 olduğunu söylüyorlar. Demek ki Türkiye bu konuda üzerine düşen görevi yapıyor, yapmaya devam edecektir.
ARKADAŞINA GÖNDER
'İzleme komitesini doğru bulmuyorum'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN