Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nankör ve cahil

Diyanet İşleri Başkanı Görmez'e, "nankör" diyen Kılıçdaroğlu'na aynı karşılığı veren Davutoğlu, "Osmanlı Çanakkale'de kuklaydı" diyen Demirtaş'a da "Ne büyük cehalettir" yanıtını verdi

Giriş Tarihi: 21.3.2015
Nankör ve cahil
AK Parti 4'üncü Sosyal Bilimler Teşvik Ödülleri Töreni'ne katılan Başbakan , Osmanlı Devleti için "Çanakkale'de kuklaydı" ifadesini kullanan HDP Genel Başkanı ve Diyanet İşleri Başkanı 'e, "nankör" diyen CHP Genel Başkanı 'na cevap verdi. Demirtaş'a, "Siz aslında kuklaydınız demek, ne büyük cehalettir" diyen Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'na ise, "Nankör diyen kişinin kendisi, öylesine nankörlük yapıyor ki bu milletin imanının temsil edildiği bir makama bu ifadeyi kullanabiliyor" diye seslendi. Davutoğlu, AK Parti 4. Sosyal Bilimler Teşvik Ödülleri Töreni'nde yaptığı konuşmada şunları söyledi:
DEMİRTAŞ'A SERT ELEŞTİRİ: Osmanlı Devleti'nin o günkü yöneticilerini eleştirebilirsin. Kimse eleştiriden azade, bigane değildir ama bir devleti ve de tam da emperyalistlerin, bütün yedi düvelin yüklenerek bir kadim medeniyeti yok etmek üzere Çanakkale'ye yürüdüğü savaşın yıldönümünde bütün o insanlara dönüp 'Siz aslında kuklaydınız' demek, ne büyük cehalettir.SÜFLİ ZİHNİYET: 500 yıllık bir devleti, o devletin bütün fertlerini, kukla haline dönüştürüverir ama bu görüşleri dile getirirken kendilerinin bir başka emperyalizmin bugünkü sözcüleri durumuna düştüğünü unutuverirler. Onur, ancak ve ancak bilinç ile olur. Bilinç de sağlam bilgi ile olur.
DEVLET ADAMI DİNE SAYGIYI ÖĞRENECEK: Diyanet İşleri Başkanımız bir ahlak abidesidir. Kendisine 'nankör' diyor. Şimdi ben, bu Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı'na sesleniyorum, hangi görüşü savunmuş olursa olsun dünyanın neresinde bir din adamına 'Nankör' diye hitap edilebilir. 'Nankör' diyen kişinin kendisi, öylesine nankörlük yapıyor ki bu milletin imanının temsil edildiği bir makama bu ifadeyi kullanabiliyor. Çanakkale Savaşı yıldönümü konuşmasında hutbe ile duayı ve birçok şeyi karıştırdı, birçok cehalet örneği var. Atatürk'ün hutbede yer almadığını ifade ederek, buradan hareketle hakarette bulunuyor. Din ve devlet işleri ayrıdır ama devlet adamları dine saygıyı öğrenecekler, saygıyı öğrenecekler.
ARKADAŞINA GÖNDER
Nankör ve cahil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN