Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesiyle bir dönem sona ermiştir'

'de STK temsilcilerine hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan "10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesiyle bir dönem fiilen sona erdi. Parlamenter sistem bir daha geri dönmemek üzere halk tarafından bekleme odasına alındı." dedi.

Giriş Tarihi: 22.3.2015 02:03 Güncelleme Tarihi: 22.3.2015 05:37
'10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesiyle bir dönem sona ermiştir'
Cumhurbaşkanı , 10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesiyle Türkiye'de bir dönemin fiilen bittiğini belirterek, "Kimilerinin 1876'dan, kimilerinin 1924'ten, bazılarının 1946'dan başlattığı parlamenter sistem, 10 Ağustos'ta bir daha geri dönüş olmamak üzere milletimiz tarafından bekleme odasına alındı. Bu bekleme ne kadar sürecek veya ne zamana kadar sürecek? Ya mevcut uygulamaya anayasal zemin kazandırılana ya da bunun yerine yeni bir sistem ikame edene kadar. Bunun kararı da 7 Haziran seçimlerinde verilecek" dedi.Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldiği yemekteki konuşmasında, Türkiye'nin halkın oyuyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olarak Denizli'de bulunduğunu anımsattı.

Denizli'ye 24'üncü kez geldiğini, cumhuriyet tarihinde gerek başbakan gerek cumhurbaşkanı olarak kente bu kadar çok ziyaret gerçekleştiren siyasetçi olmadığını düşündüğünü belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz Ankara merkezli çalışmadık, biz Türkiye merkezli çalıştık. Gidilmedik yer bırakmadık, koştuk ve büyük ilçeleri dahi elden geçirdik. Bu ifade bir kaç saniye içinde ağzımızdan kolaylıkla çıkıyor olabilir, ancak bu ifadenin gerisindeki manayı çok iyi kavramamız gerektiğine inanıyorum" diye konuştu.

Vatan ve millet aşkı olmadan bu çalışmaların yapılamayacağını ifade eden Erdoğan, "Eğer bu sevda sizde varsa yaparsınız, yorulmak da bilmezsiniz ama böyle bir sevdası, aşkı, derdi olmayan çok çabuk yorulur ve tökezler" dedi.

'10 AĞUSTOS'TA CUMHURBAŞKANI'NI HALKIN SEÇMESİYLE BİR DÖNEM SONA ERMİŞTİR'


10 Ağustos'ta cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesiyle bir dönemin fiilen bittiğine dikkati çeken Erdoğan, "Kimilerinin 1876'dan, kimilerinin 1924'ten, bazılarının 1946'dan başlattığı parlamenter sistem 10 Ağustos'ta bir daha geri dönüş olmamak üzere milletimiz tarafından bekleme odasına alındı. Bu bekleme ne kadar sürecek veya ne zamana kadar sürecek? Ya mevcut uygulamaya anayasal zemin kazandırılana ya da bunun yerine yeni bir sistem ikame edilene kadar. Bunun kararı da 7 Haziran seçimlerinde verilecek" ifadesini kullandı.
ARKADAŞINA GÖNDER
'10 Ağustos'ta Cumhurbaşkanı'nı halkın seçmesiyle bir dönem sona ermiştir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN