Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Metiner'den Demirtaş' çağrı: Yüreğin yetiyorsa bunu yap

Giriş Tarihi: 23.3.2015 20:35
Metiner'den Demirtaş' çağrı: Yüreğin yetiyorsa bunu yap

Mehmet Metiner çözüm süreci ve Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve kendisini hedef alan sözlerine cevap verdi.

AK Parti Adıyaman Milletvekili Metiner çözüm sürecinde gelinen son aşamayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik haddini aşan sözlerini değerlendirdi. Mehmet Metiner Demirtaş'ın 'kendisini hedef alan 'sizin kürdünüz Metiner' şeklindeki ayrılıkçı ifadesine cevap verdi.

İşte Metiner'in konulara ilişkin yaptığı değerlendirmelerden öne çıkan satırbaşları…

BEN KİMSENİN DEĞİL ERDOĞAN'IN KÜRT KARDEŞİYİM

Kendisi başkalarının Kürdüne döndüğü için herkesi öyle sanıyor. Ağzının ayarı iyice kaçmış. Cumhurbaşkanımız üzerinden kendine prim yapmaya çalışıyor. Cumhurbaşkanımıza sataşarak birilerinin gözüne girmeye çalışıyor. Selahattin Demirtaş Beyaz Türklerin makbul Kürdü. Ben ne PKK'nın ne devletin Kürdüyüm. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kürt kardeşiyim. Varsın birileri 'Erdoğancı' desin gurur duyarız. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dava arkadaşı olmak şereftir. Recep Tayyip Erdoğan'ların dünyasında asla birbirini kullanmak yoktur. Selahattin Demirtaş değilmidir 6-7 Ekim olaylarında kitleleri sokağa çağıran. Yüreği yetiyorsa Kandil'e hiçbir şart koşmadan silah bırakma çağrısı yapsın. HDP projesi Kürtleri CHP'lileştirme projesidir. Demirtaş 'Biz olduğumuz sürece sen Başkan olamayacaksın dedi. Bumu HDP'nin varlık nedenidir? Silahları bırakılması için hangi somut adımı attı.

AK Parti'de görüş ayrılığı yoktur. Biz bundan sonra hiçbir şekilde HDP'nin AK Parti'yi kullanarak pearı yapmasına izin vermeyeceğiz. Bugüne kadar Kandil Öcalan'ın çağrısı üzerine hangi somut adımı attı. HDP Öcalan'ın değil Kandil'in partisine dönüştü. HDP süreç konusundaki iyi niyetimizi istismar ediyor. Cumartesi Günü Diyarbakır'da Öcalan'ın mektubu okunuyor Nevruz kutlamaları yapılıyor Demirtaş ortalıkta görünmüyor. İstanbul'da gerilla kıyafeti giyiyor. Diyarbakır'da güneş gözlüğüyle poz veriyor. HDP kendine güveniyorsa silahların arkasına sığınmasın.

O İKİ GAZETE DEMİRTAŞ'IN PROPAGANDASINI YAPIYOR

Dikkat ederseniz 'Türkiye Türklerindir' mottosuyla çıkan malum gazete ile paralel yapının sözcüsü olan gazete her Allah'ın günün Demirtaş'ın demeçlerini görüyor, onun arkasında duruyor. Onun propagandasını yapıyor. Paralel Yapı onların arkasına sığınıyor. HDP'yi şunu söylemek zorundayız 'Siz bizim hükümetteki ortağımız değilsiniz.' Kendi taleplerinin siyasetini kendileri yapacaklar. AK Parti ancak iktidar olursa çözüm süreci başarıya ulaşacaktır. Selahattin Demirtaş'ın Kürtler için daha çok demokrasi gibi bir kaygısı yoktur.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Metiner'den Demirtaş' çağrı: Yüreğin yetiyorsa bunu yap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN