Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sınırındaki illerde seçim alarmı

Esad'ın saldığı 2 bin 500 kişiye karşı güvenlik zırhı oluşturulacak. 3 sınır kapısında yüz tarama ve parmak izi sistemi kullanılacak. Şüpheli kişi ve yabancı plakalar takibe alınacak

Giriş Tarihi: 23.3.2015
Suriye sınırındaki illerde seçim alarmı
Güvenlik birimleri öncesi Güneydoğu sınırında bulunan illerde yapılacak olası provokasyonlara karşı alarma geçti. Devlet Başkanı 'ın cezaevlerinde eğitip saldığı 2 bin 500 militanın Cilvegözü, Mürşitpınar ve Öncüpınar sınır kapılarından sızmasını önlemek için yüz tarama ve parmak izi sistemleri devreye sokulacak. Şüpheli kişi ve yabancı plakalı araçlar takibe alınacak. Suriye'deki iç savaştan ve IŞİD zulmünden kaçan mülteci kılığındaki militanlara karşı güvenlik zırhı oluşturuldu. Ayrıca seçimlerde provokasyona açık 17 il ve ilçeye ise geçici görevlendirmeyle iddia edildiği gibi "20 bin" değil, "bin 200" çevik kuvvet polisinin gönderildiği belirtildi.KAPILARDAN GİRMEYİ PLANLIYORLAR
İstihbarat birimleri Esad'ın cezaevlerinde eğitip Türkiye'deki seçimleri provoke etme amacıyla dışarı saldığı militan sayısının 2 bin 500 olduğunu saptadı. Bu militanların özellikle Suriye ve Irak'ta yaşanan çatışmalardan kaçıp Türkiye'ye sığınmak için kullandığı sınır kapılarından girmeyi planladığı belirlendi.

MÜLTECİ KILIĞINA GİRECEKLER

Mülteci kılığında Cilvegözü, Mürşitpınar ve Öncüpınar sınır kapılarını geçiş için kullanmayı planlayan provokatörlere karşı sıkı önlemlerin alınacağı belirtildi. MİT ve Emniyet İstihbarat'ın deşifre ettiği bu provokasyona karşı Emniyet Genel Müdürlüğü eşgüdümünde sınırdaki İl Emniyet ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri alarma geçirildi. Sınır kapılarına kurulan yüz tanıma ve parmak izi okuma cihazlarıyla şüpheli kişilerin önüne geçilmesi planlanırken, yabancı plakalı araçların geçişine ise izin verilmeyeceği belirtildi.

ÜST DÜZEY TEDBİR
İstihbarat, Terör, Özel harekat ve Çevik Kuvvet Şubelerine bağlı ekiplerin teyakkuz halinde olacağı şüpheli kişi ve araçların takip altına alınacağı öğrenildi. Reyhanlı benzeri bombalı araç saldırılarının yanı sıra canlı bombacılara karşı da önlemler üst seviyede tutuluyor. Seçimleri provoke etmeye müsait Şırnak Cizre, Hakkari Yüksekova, Şanlıurfa Ceylanpınar, Hatay Reyhanlı gibi ilçelerde güvenlik birimlerinin daha dikkatli olması istendi. Öte yandan batı illerinden geçici görevlendirmeyle 17 il ve ilçelerine de Genel Müdürlük talimatıyla "Bin 200" çevik kuvvet polisinin destek amacıyla gönderildiği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriye sınırındaki illerde seçim alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN