Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dumanlı: Türkiye'ye şeriat geliyor!

Zaman'ın Genel Yayın Yönetmeni yobazlaşma üzerine bir yazı kaleme aldı. Dumanlı bu yazısında "radikal İslam geliyor" dedi.

Giriş Tarihi: 24.3.2015 19:20
Dumanlı: Türkiye'ye şeriat geliyor!
Yıllarca "yobazlık, gericilik ve şeriatçılık" suçlamalarına maruz kalan dindarların içinde de vardı. Ne zaman ki AK Parti ile amansız bir savaşa girdiler, işte o andan itibaren cemaatçiler misyonlarını bile unutup Türkiye'deki dindarlara saldırmaya başladılar. Bunun son örneği ise 'nın yazısı oldu.

ŞERİAT GELİYOR YAZISI

Ekrem Dumanlı bugünkü köşe yazısında özetle "Şeriat geliyor, radikal İslam Türkiye'de yer ediniyor" dedi.

RADİKAL İSLAM MEVZİ KAZANIYOR

İşte yazıdaki o bölümler:

"Dünyanın dört bir yanında kanlı eylem gerçekleştirip 'global emperyalizme karşı cihat' yaptığını söyleyenler Türkiye'yi de etkiliyor maalesef. Türkiye'de radikalizm derinden derine mevzi kazanıyor. Öteden beri fanatik gruplar Türkiye'ye nüfuz etmek istemiş; ama diledikleri çapta başarılı olamamıştı. Bu konuda pek çok faktör rol oynadı. Türkiye'nin tâ Osmanlı'dan başlayan parlamenter sistem tecrübeleri, Anadolu topraklarında yaşayagelen farklı kültürlerin devam etmesi, aşırı eğilimlerin ortalama vatandaş indinde rağbet görmemesi… Ayrıca kökü yüzyıllar öncesine dayanan sufi geleneği, tarikat ocakları ve cemaat dayanışması da radikal İslam'ın bu toprakları işgal etmesine engel olmuştu. Şimdi o tabii mecralar ya devlet kontrolüne alınarak siyasi amaca alet ediliyor ya da tâbi olmadığı için yok edilmek isteniyor…"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dumanlı: Türkiye'ye şeriat geliyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN