Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘ya karanlık kurşun

yapı ortaya çıktı, karanlık cinayetler raftan indi! ’da öldürülen dosyasında katil zanlısı çocuğun miyop olmasına rağmen 40 metreden 3 isabetli ateş yapmasının hiç sorgulanmadığı tespit edildi.

Giriş Tarihi: 25.3.2015 09:14
Rahip Santoro‘ya karanlık kurşun
'da Santa Maria Katolik Kilisesi Rahibi Andrea Santoro, 5 Şubat 2006'da Oğuzhan Akdin tarafından öldürülmüştü. O tarihte daha 16 yaşında olan Akdin 18 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı. yapının 17 ve 25 Aralık darbe girişimi sonrası dosyası raftan indi. 'in Trabzon Emniyet Müdürlüğü dönemindeki cinayetin tüm delillerini inceleyen emniyet, bir çocuğun araştırılmadan apar topar katil ilan edilmesini şüpheli buldu.

KENDİ SORUP KENDİ CEVAP VERMİŞ

'Çok gizli' yürütülen ön soruşturmanın detaylarında şok tespitler ortaya çıktı: Bu tür cinayetlere Terör ya da Organize Şube bakması gerekirken Asayiş Şube Müdürlüğü araştırdı. Katilin evinde tek düze arama yapıldı. İfade tutanaklarında yönlendirmeler var. Örneğin, "Misyonerlik mi yapıyorlardı?" sorusuna, "Evet, misyonerlik yapıyorlardı" gibi cevaplar veriliyor.16 yaşındaki bir çocuk Glock marka tabancayla 40 metreden 3 el ateş ediyor. Üçü de rahibe isabet ediyor. Katilin miyop olduğu iddiası es geçildi. Paralel yapıya yakınlığı ile bilinen Protestan din adamı Carl Magnus Stefan Persson'un adı Zirve Yayın Evi'nde de geçti. Hem Santoro hem de Persson, 2005'ten beri dinleniyordu. Persson bu sırada Trabzon'a geldi. Arabasının camına ölümle tehdidi bırakıldı. Bu tehditten 16 gün sonra Santoro öldürüldü. Persson'un Gülen Örgütü'ne yakın olduğuna dair iddialar da vardı, hiç araştırılmadı.

AKYÜREK BOYUTU DA ARAŞTIRILACAK

Hrant Dink cinayetinde ihmali olduğu gerekçesiyle tutuklanan Ramazan Akyürek Trabzon'da 2004-2006 tarihleri arasında emniyet müdürü olarak görev yapmıştı. Akyürek, 8 Mayıs 2006'da Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanlığı'na getirildi. Emniyet Genel Müdürlüğü'nün başta Akyürek olmak üzere o dönemde görevli şube müdürleri ve amirlerin yaptıkları bütün soruşturmaları da mercek altına alacağı kaydedildi.

Akşam- Gürkan Ata

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rahip Santoro‘ya karanlık kurşun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN