Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan Yemen açıklaması

Giriş Tarihi: 26.3.2015 20:00 Güncelleme Tarihi: 26.3.2015 21:45
Erdoğan'dan Yemen açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran'ın yaptığı bizi ve körfez ülkelerini rahatsız etmiştir" dedi.

Fildişi Sahili Cumhurbaşkanı Alassane Vattara ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen ortak basın toplantısında Yemen'de yaşananlar ile ilgili açıklama yapan Erdoğan, İran'a sert tepki gösterdi.

Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde:

Yemen'de Husilerin yaptıkları sadece mezhepsel bir çatışmadır. Burada adeta Şii Sünni çatışmaya dönüştü. Biz böyle bir şeye asla olumlu bakmayız.
Yemen kendi içinde bir bölünmeye doğru gidiyor. Biz Yemen halkının tamamına kardeşimiz olarak bakıyoruz. Şuan askeri konuda bir şey söylemiyorum.
Ancak lojistik olarak her türlü desteğe vermeye hazırız. Bugüne kadar bölgede olan gelişmeler tahammül sınırlarını zorlamaya başları. İran'ın açıklamaları Suriye'de de kendini göstermiştir.İran bölgeyi kendine domine etmenin gayreti içerisinde. Buna müsaade edilebilir mi? İran'ın yaptığı bizi rahatsız etmiştir İran'ın bunu görmesi lazım. Irak'a bakın bir taraftan DEAŞ'a uğraşılıyor diğer bir taraftan İran'ın elemanlarıyla. İran'ın Yemen'den, Suriye'den ve Irak'tan elini çekmesi lazım. Bu ülkelerin toprak bütünlüğüne saygı göstermesi lazım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Yemen açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN