Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akdoğan: Erdoğan sürecin orkestra şefi

Giriş Tarihi: 28.3.2015
Akdoğan: Erdoğan sürecin orkestra şefi
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, gazeteciler ile sohbetinde çözüm sürecine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sürecin orkestra şefi olduğunu belirten Akdoğan, "Çözüm Sürecine destek yüzde 68 oranında" dedi. Akdoğan şunları söyledi: DESTEK YÜZDE 68: Bu süreci AK Parti, Tayyip Erdoğan başlattı. Bugün son ankete göre Çözüm Sürecine destek yüzde 68 oranında. Bir sürece eğer yüzde 70'ler civarında toplumsal destek varsa bunu doğru anlamak gerekir. Bu destek HDP'ye ve Selahattin Demirtaş'a olan güvenle ortaya çıkmadı. Bu büyük bir siyasi hareketin, yüzde 52 ile seçilen bir Cumhurbaşkanının topluma verdiği güvenle oluşmuş destektir. Bu süreci HDP'ye rağmen biz başlattık ve bu noktaya getirdik.

CUMHURBAŞKANI ORKESTRA ŞEFİ:
Cumhurbaşkanı devletin başındaki kişidir. Çözüm Süreci de sadece bir hükümet politikası değil devlet politikasıdır. Bütün kurumların bu sürecin ruhuna uygun hareket etmesinde Cumhurbaşkanı önemli rol oynamaktadır. Bir orkestra şefi gibi, kanaati ve iradesi önemlidir. Hükümetin bu konudaki kararlılığı, samimiyeti ve güçlü iradesi ne kadar önemliyse, Cumhurbaşkanının da kararlılığı ve konunun arkasında olması da o kadar önemlidir.

ATEŞLE OYNAYAN KENDİ YANAR:
Süreçten çok hazzetmeyen, menfaati bozulan bir takım çevreler ile örgüt içindeki bazı yapıların bu süreci 'nasıl bozabiliriz' arayışı içinde olduğu da anlaşılıyor. Burada eller tekrar tetiğe yönelirse, 'bu ateşe nasıl benzin dökebiliriz' diye bir çaba olursa bu ateşi yakanlar yanarlar. Bir takım provokasyonlar düşünüyorsa birileri devlet gereken tedbirleri alır ve yapanın yanında kâr kalmaz. Ateşle oynayan kendi yanar.

HDP BARAJI GEÇMEZSE KIYAMET KOPMAZ:
Biz bu süreci başlattığımızda HDP Meclis'te değildi. Siyaset yapmanın tek yolu da Meclis'te olmak değil. Millet karar verir barajı aşıp açmayacağına. Millet destek verirse geçer. Vermezse de hiçbir şey olmaz. Kıyamet de kopmaz. Her şey yolunda devam eder.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akdoğan: Erdoğan sürecin orkestra şefi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN