Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Baransu, Tuncay Opçin’le her görüşmeden sonra belge yayınlıyordu

Bavullarla belge taşımasıyla tanınan Taraf muhabiri Mehmet Baransu’nun eski eşi E.K, “Baransu’ya Tuncay Opçin yayınlaması için belge ve para veriyordu. Opçin’le, görüştükten sonra önemli haberler yazıyordu” dedi.

Giriş Tarihi: 28.3.2015 02:12 Güncelleme Tarihi: 28.3.2015 10:38
Baransu, Tuncay Opçin’le her görüşmeden sonra belge yayınlıyordu
Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan Mehmet Baransu'ya bavul dolusu belge taşıyan isim deşifre edildi.

Baransu'yu Taraf Gazetesi'ne yerleştiren kişinin; aynı zamanda ona Balyoz ve diğer gizli devlet belgelerini servis eden Deniz Kuvvetlerinden atılma; şu anda da Paralel Yapı medyası gazetesinin yazarı Tuncay Opçin olduğu ifade ediliyor.

Savcılığa ifade veren Mehmet Baransu'nun eski eşi E.K de, Baransu'ya belge ve para veren kişinin Tuncay Opçin olduğunu söyledi. Opçin ise E.K'nin ifade verdikten bir gün sonraki yazısında Baransu'yu Taraf Gazetesi'ne kendisinin yerleştirdiğini yazdı.

VEREN KİŞİ DEŞİFRE EDİLDİ

3 Mart 2015 tarihinde ise yapılan ihbar üzerine söz konusu belge ve CD'lere el konulduğunu anlatan E.K, ihbarı kendisinin yapmadığını ve ihbarcıyı tanımadığını söyledi. Mehmet Baransu'nun Balyoz belgelerinin Taraf Gazetes'inde yayınlanmadan önce görüştüğü isim hakkında da detaylı bilgi veren E.K, bu kişinin paralel medyada çalışan Tuncay Opçin olduğunu söyledi. E.K ifadesinde, "Boşandığım eşim Mehmet Baransu'ya Tuncay Opçin yayınlaması için belge ve para veriyordu. 2010 yılı ocak ayında doğum yaptım, doğan çocuğumun rahatsızlığı vardı, o dönemde eşim Mehmet Baransu hastaneye gelirken yanında Tuncay Opçin ile geliyordu. Tuncay Opçin Mehmet Baransu'ya belge verdikten sonra Baransu önemli haberler yazıyordu" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Baransu, Tuncay Opçin’le her görüşmeden sonra belge yayınlıyordu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN