Osmanlı torunu, dedesini ziyaret edemedi

Giriş Tarihi: 28.3.2015 11:51 Güncelleme Tarihi: 28.3.2015 15:43
Osmanlı torunu, dedesini ziyaret edemedi

Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret etmek istedi. Ancak türbenin içine giremedi.

2. Abdulhamit'in torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Şah Fırat operasyonu ile Suriye'nin Halep kentine bağlı Karakozak köyü yakınlarından Şanlıurfa'nın Birecik ilçesindeki Kara Kuvvetleri Komutanlığı 3. Hudut Alayı 7. Hudut Bölük Komutanlığına geçici olarak getirilen dedesi Süleyman Şah'ın türbesini ziyaret etti.
Sultan II. Abdülhamid'in torunu Şehzade Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, dedesinin türbesine hazırlıkların tamamlanmadığı gerekçesiyle giremedi. Osmanoğlu, dedesi Süleyman Şah ve beraberindeki askerlerin sandukasının geçici olarak tutulduğu bölük komutanlığına da mevzuat nedeniyle giriş yapamadı.
Türbenin bulunduğu karakola en yakın köyde dua eden, karakolun karşı köyünde uzaktan dua etmek zorunda kalan Abdülhamit Kayıhan Osmanoğlu, "Tabi ki dedemizin buraya gelmesi çok önemli ve çok manidar oldu. Yaşanan süreç içerisinde emeği geçen Cumhurbaşkanımıza, başbakanımıza teşekkür ediyoruz. Türbenin buraya getirilmesi bizim için çok onurlu oldu. Tabi bazı kesimler tarafından türbenin yerinin değiştirilmesi ile ilgili çokça muhalefet oldu ama en iyi kararın buraya gelmesi olduğunu düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanlı torunu, dedesini ziyaret edemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN