'Siyasete saygımız var haine tahammülümüz yok'

'Siyasete saygımız var haine tahammülümüz yok'

Paralel Yapı'ya yönelik eleştirilerini sürdüren Erdoğan: Biz bunların gerçekten hizmet ettiğini sanıyor, onun için de elimizden gelen desteği veriyorduk. Hizmet edene saygılıyız ama haine as

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Karabük'te toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:

SİYASET BAŞKA, HAİNLİK BAŞKA:
Benzer kaynaklardan beslenen 2 ayrı yapı Türkiye'nin son 12 yıldaki kazanımlarına saldırıyor, kimi silahla, molotofla huzuru tehdit ederek bunu yapıyor. Kimi de daha sinsice yöntemlerle devletin içine sızarak, insanların haklarını gasp ederek aynı gayeye hizmet ediyor. Amaç aynı, Türkiye'yi yeniden istikrarsızlığın, güvensizliğin, çatışma ortamının içine sokarak hedeflerinden uzaklaştırmanın gayreti içindeler. Muhalefet de bunlara çanak tutuyor.

ÜLKELERİNİ ŞİKAYET EDİYORLAR:
Hatta bu kadarla da kalmıyor, dünyanın her tarafından Türkiye karşıtı bildiriler yazdırıp, mektup yazarak ülkelerini oralara şikayet ediyor. Ülkemiz aleyhine yabancı gazetelere sayfa sayfa ilanlar veriyorlar. Neymiş Türkiye'de özgürlük yokmuş, elinize gözünüze dursun. Siyaset başka bir şey, ihanet başka, hizmet başka, hainlik başka şey.

SUÇUN YOKSA NEDEN KAÇIYORSUN:
Dosyalar açıklandıkça bakıyorsunuz, imamlarıyla beraber kaçıyorlar. Madem suçunuz yok neden kaçıyorsunuz? Niye, çünkü Pensilvanya'daki de 99'da öyle kaçtı. Davet ettim gelmedi. Siyasete sonuna kadar saygımız var ama ihanete asla tahammülümüz yok. Bunların gerçekten hizmet ettiğini sanıyor, onun için de elimizden gelen desteği veriyorduk. Hizmet edene saygılıyız ama haine asla. Demokrasi talebinin sonuna kadar arkasındayız ama bölücülüğe asla rıza gösteremeyiz. Aradaki çizgiyi karıştırırsanız, kendinizi mahşeri vicdanda hesaba çekilirken bulursunuz.

PARTİ DEĞİL MİLLET TARAFINDAYIM:
Cumhurbaşkanı olarak benim konumum 78 milyon insanımızın tamamının hakkını, hukukunu savunmayı gerektiriyor. Ben bir partinin tarafı olduğumu ifade etmiyorum, milletimin tarafı olduğumu ifade ediyorum. Ama bunlar bunu anlamayacak kadar siyaseti de bilmiyorlar.

ARKADAŞINA GÖNDER
'Siyasete saygımız var haine tahammülümüz yok'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN