Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Baransu belgeyle birlikte para aldı'

Giriş Tarihi: 29.3.2015
'Baransu belgeyle birlikte para aldı'
Balyoz kumpas soruşturması kapsamında tutuklanan Mehmet Baransu'nun eski eşi Esra Konur ve avukatı Murat Sultansu'ya tehdit gerekçesiyle polis koruması verildi. Evinin bodrumundan Baransu'nun arşivi çıkan Konur, "Gazeteci Tuncay Opçin, Baransu'ya hem askeri belgeleri hem de her haber için para verdi" dedi.

BELGE VE PARA ALDI

Konur, avukat Murat Sultansu ile İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nda ifade verdi. Baransu'nun, Opçin'le akşam saatlerinde özel bir telefonla irtibat kurduğunu, bu telefon ile sadece Opçin ile görüştüğünü söyledi. Konur özetle şunları söyledi:
Opçin, Baransu'yu kullandığı farklı telefon hattından aradığında Baransu hemen evden ayrılıyordu. O zaman Bugün Gazetesi'nde çalışan Opçin, genellikle gece arıyordu. Ben birkaç kez kendi kullandığım araçla Baransu'yu gündüz saatlerinde gazetenin önüne bıraktım. Gazetenin yakınındaki bir kafede buluşuyorlardı.
Opçin'i Baransu'nun yanında ilk kez 2010 yılı Ocak ayında doğum yaptığım hastanede görmüştüm. Ancak onun öncesinde Baransu'dan Opçin ismini duyuyordum. Bana Opçin ile görüştüğünü söylüyordu. Baransu'nun yaptığı önemli haberlerle ilgili tüm belgeleleri Opçin'den aldığını düşünüyorum. Baransu, Opçin ile zaman zaman Anadolu Yakası'nda köprünün ayağına yakın bir yerlerde buluştuklarını da söylemişti. Opçin, Baransu'ya belge verdikten sonra Baransu önemli haberler yazıyordu. Opçin'in Baransu'ya belge ve para verdiğini bana evliliğimiz döneminde Baransu kendisi anlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Baransu belgeyle birlikte para aldı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN