Türkiye'nin en iyi haber sitesi

örgütün yeni hedefi milliyetçi ittifakı

Giriş Tarihi: 29.3.2015 10:38
Paralel örgütün yeni hedefi milliyetçi seçim ittifakı

Bundan önceki lerde CHP ile flört eden ve umduğunu da bir türlü bulamayan yapının bu seçimlerdeki adresi ile olacak. BBP lideri Mustafa Destici kayıtsız şartsız Paralel Suç Örgütü’ne destek verirken MHP lideri Bahçeli’nin 2011’deki gizli kamera görüntüleri nedeniyle Pensilvanya ile arasındaki mesafeyi hala koruyor. Paralel Suç Örgütü ise BBP kontenjanından milliyetçi seçim ittifakına sızarak meclise girmeyi hedefliyor.

yaklaştıkça yapının da essas planları tek tek ortaya çıkıyor.

Vatan Yazarı Hüseyin Yayman, Paralel yapının seçimler öncesinde kurmaya çalıştığı yeni ittifakı yazdı...

İşte o yazı;

Yerel ve cumhurbaşkanlığı seçiminde umduğunu bulamayan paralel yapı bu defa daha organize çalışıyor. Bu seçime daha bileylenmiş, daha örgütlü, daha derin bir planla giriyorlar. Tek hedefleri var: Tayyip Erdoğan.
Farklı kombinasyonlar ve koalisyonlar peşindeler. Prensip, norm, kural tanımadan hareket ediyorlar. Amaçları, AK Parti iktidarına son vermek. Daha önce de yazdım. Paralel yapının seçim motivasyonunu 'Erdoğan karşıtlığı' oluşturuyor. Ne olursa olsun bu hedeflerinden vazgeçmiyorlar.
Başarabilirler mi?

CHP'YE DESTEK VERDİKÇE MARJİNALLEŞTİLER

Peki başarabilirler mi? Son iki seçimde de denediler. Hem de çok daha büyük birkampanya yaptılar. Ancak sadece marjinalleştiler. Bu seçimde fark gözetmeksizin partilere sızmaya çalışıyorlar. Yerel düzeyde maskeli paralel yapı elemanları AK Parti başta olmak üzere diğer partilerden aday olma çabası içindeler.

Partilere sızma hamlesinin iki amacı var. Birincisi bu partilere girip kripto eleman olarak paralel yapıya hizmet etmek. İkincisi ise paralel yaftasından kurtulmak. Uzun vade de devletin paralel yapıyla sonuna kadar mücadele edeceğini gören hizmet elemanları izlerini kaybettirmek için aday adaylığına müracaat ettiler.

MASKELEMEYE ÇALIŞSALAR DA SEÇMEN HEPSİNİ TANIYOR

Paralel yapı elemanları herhangi bir vilayette bir partiden aday olduğunda etrafına 'bakınız ben paralelci değilim' demek için yeni bir maskeleme operasyonu yapıyorlar. Amaçları aday olmaktan öteye kendilerini gizlemek. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar toplum bu insanların farkında.
30 Mart ve 10 Ağustos seçimleri nden önce Mustafa Kamalak, Mustafa Destici, İdris Bal, İdris Naim Şahin, Abdurrahman Karslı'ya tam destek veren paralel yapı bu planları tutmayınca yeni hedeflere yöneldi. Yerel seçimde ablalar CHP için oy istedi. Cumhurbaşkanlığı seçiminde açıkça Ekmeleddin İhsanoğlu için çalıştılar.

- İTTİFAKI MÜMKÜN MÜ?

Bu seçimde en büyük planları MHP ve BBP'yi birleştirmek. Bu koalisyon için her türlü yolu deniyorlar. Ancak paralel yapı dosyasına hakim olan Devlet Bahçeli böylesi bir ittifaka karşı çıkıyor. 2011'de MHP'yi barajın altında itmek için kumpas kuranlar şimdi MHP/BBP ittifakı için çalışıyorlar. Bu kadar tutarsız ve ilkesizler.

Bunu yaparken planlarının fark edilmediğini düşünüyorlar. Paralel yapı elemanı olmak tam da böyle bir tavır gerektiriyor. Sahaya indiğinizde bu yapının nasıl bir toplumsal metastaza neden olduğunu görüyorsunuz. İster kabul edin ister etmeyin gerçekten artık Türkiye'nin amacını kaybetmiş ve ülkesine düşman haline gelmiş bir mikro sosyolojiyle karşı karşıya. Bu gettonun rehabilitasyonu yapının tasfiyesi kadar önemli.
Hükümeti çözüm süreci üzerinden vurmayı planlayan paralel yapı MHP/BBP ittifakını kurdurarak AK Parti'nin önünü kesmek istiyor. Amacına ulaşabilir mi? Daha önce olduğu gibi bu defa da başaramayacaklar ve daha da keskinleşecekler. Devlet Bey'in kamuoyu önünde fazla konuşmasa da ontolojik olarak Gülen hareketine mesafeli ve devletçi bir tavrı olduğu biliniyor.

HÜSEYİN YAYMAN/VATAN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel örgütün yeni hedefi milliyetçi seçim ittifakı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN