Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sarıgül’ün zor seçimi

CHP’de dün yapılan ön seçimde İstanbul 2. Bölgede zorlu bir yarış vardı. Şişli’nin eski belediye başkanı Mustafa Sarıgül önseçimde ancak 5. sırada yer alabildi. Bu da seçimlerde 9. sıradan aday olacağı anlamına geliyor.

Giriş Tarihi: 30.3.2015 10:46
Sarıgül’ün zor seçimi
CHP ön seçiminde İstanbul 2. Bölge'de ilk sırayı, 2011 seçimlerinde CHP'nin yine aynı bölgede 8. sırada aday gösterdiği mevcut milletvekili Aykut Erdoğdu aldı. İkinci sıra emekli albay Dursun Çiçek'in oldu. Mustafa Sarıgül, üçüncü sıradaki Didem Engin ve dördüncü sırada sıradaki Gülay Yedekçi'nin de arkasında kaldı. Yüksel Mansur Kılıç altıncı, Çetin Soysal yedinci sırada yer alırken, bu bölgenin mevcut milletvekillerinden Melda Onur kendine ön seçimde ancak sekizinci sırada yer bulabildi.

Ön seçimin iddialı isimlerinden Şişli eski belediye başkanı Mustafa Sarıgül'ün ise bundan sonra hiç kolay değil. 2. Bölge'de 1, 3, 5 ve 7. sıradan adaylar, genel merkez kontenjanından belirlenecek. Bu durumda ön seçimi 5. sırada tamamlayan Mustafa Sarıgül, ancak 9. sıradan aday olabilecek.

2011 Genel Seçimleri'nde İstanbul 2. Bölge'de Ak Parti yüzde 51 oy almış ve 15 milletvekili çıkarmıştı. Yüzde 29.4 oy alan CHP ise 9 vekilde kalmıştı. Mustafa Sarıgül'ün de 9. sıradan aday olacağı düşünülürse, Sarıgül'ü stresli bir seçim döneminin beklediğini söylemek yanlış olmaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sarıgül’ün zor seçimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN