Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bilal Erdoğan'dan 'RENK'e destek

Rize Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi`nde RENK Projesi kapsamında kitap okuma etkinliği yapıldı.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 20:25
Bilal Erdoğan'dan 'RENK'e destek
Etkinliğe Rize Valisi Ersin Yazıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan`ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan, Vali Yardımcısı Mehmet Özer, Güneysu Kaymakamı İhsan Selim Baydaş, Rize Milli Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Güneysu Belediye Başkanı Halil Turan katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Necmeddin Bilal Erdoğan dedesinin ismini taşıyan Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kitap okuyarak RENK Projesine destek verdi.

Vali Ersin Yazıcı okuma saati sonrası yapılan programda bir konuşma yaparak; RENK Projesi kapsamında sizlerle birlikte burada kitap okuma etkinliğinde olmaktan dolayı mutluyum. Bilal Erdoğan beyefendiye teşekkür ediyorum. Bizleri kırmayıp RENK Projesine katkı vermek için renk katmak için dedesinin ismini taşıyan okulda sizlerle buluşmak için ilimize geldi. Kitaplarkâğıttan dünyalardır. Bu kâğıttan dünyaları keşfetmek lazım. Bu kâğıttan dünyayı keşfetmek için kitabın kapağını açmak lazım. Burada bulunan gençlerden söz istiyorum. Her ay anne ve babanıza bir tane kitap aldıracağınıza dair söz istiyorum. Kitap alma gücüne sahip olmayanlara ben ve ilçe kaymakamımız yardımcı olacağız" diye konuştu.
Bilal Erdoğan, Hüseyin Yorulmaz'ın kaleme aldığı, 'Bir Neslin Öncüsü Celal Hoca' kitabından bir bölüm okuduktan sonra öğrencilerin sorularını yanıtladı.

http://i.sabah.com.tr/sbh/2015/04/01/232x122/1427909078485.jpg

Bilal Erdoğan, "Memleketim olması nedeniyle Rize'nin eğitimdeki başarısının artması için böyle bir projeye destek vermekten şeref duyuyorum. Rize'de okullarımızda kaliteyi daha ileriye taşıyabiliriz. Bu anlamda Rize'de Eğitime Nitelik Kazandırma (RENK) projesinden dolayı valimize teşekkür ediyorum" dedi.
Bilal Erdoğan, kendisi, eğitimi ve yaşantısı hakkında samimi ifadelerle kendisini dinleyen öğrencilere seslendi.

Öğrencilere özgüvenlerini yüksek tutmalarını tavsiye eden Bilal Erdoğan, iyi eğitim almanın yüksek hedef ve kendine güvenden geçtiğine işaret etti. Erdoğan, öğrencilere çok iyi okumaları ve sosyal aktivitelerde bulunmaları gerektiğini söyledi. Öğrencilerin yabancı dile önem vermeleri gerektiğini vurgulayan Erdoğan, hayatta başarılı olmak için en önemli koşulun dürüstlükten geçtiğini anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bilal Erdoğan'dan 'RENK'e destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN