Türkiye'nin en iyi haber sitesi

sanık sandalyesine oturacak

Gazeteci ’nın şikayeti yerinde görüldü, “sanık” sandalyesine oturacak. Gülen “iftira” suçundan 4 yıl hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Giriş Tarihi: 1.4.2015 10:39 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 12:30
Fethullah Gülen sanık sandalyesine oturacak
Pensilvanya'dan verdiği talimatlarla Türkiye'de binin üzerinde dava açıp suç duyurusunda bulunan Fethullah Gülen, bu defa kendi oyunu ile alta düştü. Fethullah Gülen hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca "iftira" suçundan dava açıldı. Fethullah Gülen, Akşam Gazetesi Ankara Temsilcisi Emin Pazarcı'ya "iftira" atmak suçundan, TCK'nın 267. Maddesi kapsamında 1 yıldan dört yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacak.

EMİN PAZARCI SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU

Gülen'i "iftira" suçundan sanık sandalyesine oturtan gelişmeler, Pensilvanya'dan avukatlarına verdiği talimatla, Emin Pazarcı'nın, Akşam Gazetesi'ndeki köşesinde kaleme aldığı 4 ayrı yazı hakkında "hakaret" ve "iftira" iddiasıyla suç duyurusunda bulunmasıyla başladı. Yapılan soruşturmalar sonucu bu dört yazıda da suç unsuru bulunmadığı için cumhuriyet savcılıklarınca "takipsizlik" kararı verildi. Bu kararların kesinleşmesi üzerine Pazarcı, Gülen'in kendisine "iftira" attığı gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Gülen, Pazarcı'nın yaptığı suç duyurusu ile "şikayetçiyken", "sanık" konumuna düştü.

İFTİRA SUÇUNDAN YARGILANACAK

Gülen'in ısrarlı suç duyuruları ile "iftira" suçunu işlediği kanaatine varan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hakkında iddianame hazırlayarak, TCK'nın ilgili maddesi gereğince cezalandırılmasını istedi. Gülen'in "sanık" olarak yer aldığı iddianame, Ankara 22 Asliye Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi. Gülen'in "iftira" suçundan yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullah Gülen sanık sandalyesine oturacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN