Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Himmet vermedi hayatı karardı

Giriş Tarihi: 1.4.2015
Himmet vermedi hayatı karardı

Kayseri'de şeker fabrikasında çalışan Özlem Kara, Paralel Yapı'ya yardımda bulunmayı reddetti diye gördüğü baskı sonucu istifa etti

Kayseri Şeker Fabrikası'nda kimyager olarak çalışan Özlem Kara, Paralel Yapı adına toplanan 'himmet' adı altındaki yardıma destek vermeyince başına gelmeyen kalmadı. Baskılara dayanamayıp, istifa etmek zorunda kalan kadın, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.

PROPAGANDAYA DÖNDÜ

Kayseri Şeker Fabrikası'nın Boğazlıyan Şeker ve Mamulleri Entegre Tesisi'nde kimyager olarak çalışan Özlem Kara, iddiaya göre fabrikadaki kısım şefi Zeynep Şık tarafından Gülen sempatizanlarının sohbetlerine davet edildi. Önceleri kimsesiz çocuklara yardım adıyla düzenlenen sohbetlere katılan Özlem Kara, daha sonra sohbetlerin Paralel Yapı propagandasına dönüştüğünü gördü. Toplantılarda Zaman gazetesine üye olup Bank Asya'da hesap açtırması için baskı yapıldığını söyleyen Özlem Kara, "17-25 Aralık darbe girişiminden sonra sohbetlere katılmamaya karar verdim. Bunun üzerine Zeynep Şık'ın tehditlerine maruz kaldım. Benden himmet adı altında 2 bin lira yardım toplamamı istediler. Daha sonra bana mesaj gönderip, o parayı benim adıma sohbet başkanı Ayşe Taciroğlu'nun kredi kartından çektirdiğini söyledi. Parayı ödemem için baskı yaptılar. Ben de bu tavır üzerine durumu birim müdürü Hülya Herdem'e anlattım. Yerimin değiştirilmesini istedim ancak bir türlü bu isteğimi yerine getirmediler" dedi. "Durumu Yönetim Kurulu Başkanı'na da anlattım. Hal böyle olunca Zeynep Şık'ın baskıları daha da arttı. Ben de istifa etmek zorunda kaldım" diyen Kara, Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Himmet vermedi hayatı karardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN