Şehit savcının kayda geçirilen son sözleri

Giriş Tarihi: 1.4.2015 18:52
Şehit savcının kayda geçirilen son sözleri

Berkin Elvan soruşturmasını yürüten şehit savcı Mehmet Selim Kiraz önemli bir açıklama yapmıştı.

İstanbul Adalet Sarayı'ndaki terörist saldırıda şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın haberciler tarafından kayda geçirilen son sözleri "Devletin suçlu korumak gibi bir görevi olamaz. Biz de faillerin bulunmasını istiyoruz" oldu.

Kiraz bu sözleri 18 Mart tarihinde İstanbul Adalet Sarayı'nın 6. kat 323 No'lu odasında gazetecilere bir sohbet amaçlı kabulu sırasında söylemişti.

"BİZ DE FAİLLERİN BULUNMASINI İSTİYORUZ"


Savcı Kiraz, Berkin Elvan'ın ölümü soruşturmasına ilişkin, "Devletin suçlu korumak gibi bir görevi olamaz. Biz de faillerin bulunmasını istiyoruz"
ifadelerini kullanmıştı.

Savcı Kiraz, Berkin Elvan soruşturmasının yanı sıra, Gezi Parkı olaylarında yaralananlara ilişkin soruşturma dosyasına da bakıyordu.

SAVCI MEHMET SELİM KİRAZ'IN ÖZGEÇMİŞİ


Savcı Kiraz 1 Ocak 1969 tarihinde Siirt'te dünyaya geldi. Mersin İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdikten sonra Osmaniye Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Kiraz, 2010 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne atandı. 4 yıl Gaziosmanpaşa Adliyesi'nde görev yapan savcı Kiraz, Eylül 2014 yılında İstanbul Adalet Sarayı Memur Suçları Bürosu Savcısı olarak göreve başladı. Aynı adliyede hakim olarak görev yapan Yasemin Kiraz ile evli olan savcı Kiraz, biri kız biri erkek iki çocuk babasıydı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit savcının kayda geçirilen son sözleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN