Çemberi daralttığı için şehit ettiler

Berkin Elvan davasını yürüten ve 7 aydır gece-gündüz çalıştığı için önemli mesafa kateden , sonuca ulaşmak için çemberi iyice daraltmışken şehit edildi. Teröristlere yardımcı olan 3. kişi aranıyor.

Giriş Tarihi: 2.4.2015 10:04 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 15:15
Çemberi daralttığı için şehit ettiler
Gezi olaylarında hayatını kaybeden Berkin Elvan soruşturmasını yürüten 'ın şehit edilmesi tüm ülkeyi yasa boğdu. Önceki gün Çağlayan Adliyesine bir avukatın yardımı ile avukat cübbesi ve sahte kimlikle giren 'li iki teröriste yardım eden üçüncü kişi aranıyor. İşte menfur olayın yaşandığı Çağlayan Adliyesi'nin 6. katında yaşananların perde arkası....

SORUŞTURMADA MESAFE ALMIŞTI

DHKP-C tarafından şehit edilen Savcı Kiraz, Gezi Parkı eylemleri sırasında hayatını kaybeden 14 yaşındaki Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmada oldukça iyi mesafe kaydetmişti. İki yıldır 4 savcının elinden geçmesine rağmen mesafe alınamayan soruşturmada izleri adım adım takip eden Kiraz önemli ipuçları üzerinden bazı bilgilere ulaşmak üzeriydi. Kiraz, hafta sonları dahi dosya üzerinde çalışarak çemberi iyice daraltmıştı. Yaklaşık yedi ay önce Elvan soruşturmasına atanan Kiraz, 'Berkin Elvan'ın ölümüne neden olan gaz kapsülünün kimin tarafından atıldığının tespit edilmesi için önemli girişimlerde bulunmuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Çemberi daralttığı için şehit ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN