Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İftira atanlar Allah'ından bulsun"

Giriş Tarihi: 2.4.2015 18:00 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 18:07
İftira atanlar Allah'ından bulsun

‘Balyoz’ sürecinde intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar, tüm sanıklar için verilen beraat kararının ardından davanın Taraf muhabirleri ve yazarlarına yüklendi: “Allah'ından bulsunlar. Onlardan intikam alacak değilim. Adalet önüne çıkmalılar.” Ahmet Tatar daha önce yazdığı bir yazıda “Benim kardeşim öldü senin kardeşin hayatta. Yine sen kazandın Ahmet Altan!” demişti.

'Balyoz Davası' tarihi anlara tanıklık edilen 31 Mart günkü duruşmada hükme bağlanmış, 236 subay hakkında beraat kararı çıkmıştı. Balyoz Davası 'şüpheli'siyken 20 Aralık 2009'da intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ağabeyi Ahmet Tatar, beraat kararından sonra yine iftira atan Taraf gazetesine ve paralel yargıya yüklendi. Kararının beklendiğini belirterek sözlerine başlayan ağabey Tatar, "Yıllarca sahte delillerin incelenmesini istedik. Bizim daha evvel söylediklerimiz 17-25 Aralık sürecinden sonra dikkate alındı" dedi.

GİDEN CANLAR TELAFİ EDİLEBİLİR Mİ?

Dava sürecinde bir çok insanın çeşitli kayıpları olduğunu belirten Tatar, "Kimisi rütbesini kaybetti. Kimisi maddi olarak çok büyük zorluklar yaşadı. Ama bunlar telafi edilebilir kayıplar. Telafi edilemeyecek kayıplar yaşandı bu süreçte. Giden canlar oldu. Biri de benim kardeşimdi. Giden canlar telafi edilebilir mi?" diye konuştu.
Tatar, "Allah'ından bulsunlar. Onlardan intikam alacak değilim. Adalet önüne çıkmalılar" diyerek sahte oldukları mahkeme kararlarıyla ispatlanan delilleri üretenlere seslendi.
Ağabey Tatar, "Bu insanlar çoluk çocuklarının yüzlerine nasıl bakabiliyorlar? Benim inancıma göre bu dünyada hesap vermeseler bile öteki dünyada mutlaka yaptıklarıyla yüzleşecekler. Ama bu bu dünyada yargılanırlarsa, ben onların adil bir yargılamayla hesap vermelerini istiyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İftira atanlar Allah'ından bulsun"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN