Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Terörist diyemediler yazıklar olsun"

Türkiye'yi sarsan, Çağlayan Adliyesi’ne yönelik hain terör saldırısı ve muhalefet sözcülerinin saldırıya dair akıl almaz açıklamaları 'Birlikte Bakalım' programında tartışıldı.

Giriş Tarihi: 2.4.2015 14:50 Güncelleme Tarihi: 2.4.2015 14:56
Terörist diyemediler yazıklar olsun
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesiyle sonuçlanan alçak terör eyleminin ilk saatlerinde CNN Türk canlı yayınına bağlanan CHP'li Hüseyin Aygün, "O odada bulunanlardan birinin dahi kılına zarar gelmemeli" diyordu. Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan, CHP'li vekile sert sözlerle yüklendi.

BU KIŞKIRTMAYI BİLEREK YAPIYORLAR

Üç tane CHP'li vekil dinledik ne yazık ki akli dengeleri yerinde ve bilerek yapıyorlar bu kışkırtmacılığı. Gezi sürecinden beri şu denenmeye çalışıldı, 'Biz sokağı hareketlendirerek, ortalığı yakıp yıkarak, saldırarak, işgal etmeye çalışarak siyasi süreci sabote edebiliriz ve muhalefet olarak buradan yol alabiliriz, kendimize alan açabiliriz.' Bu terörist saldırılarla beraber bu strateji artık çok net olarak 'devleti direk vurarak, direk saldırıya geçerek, can alarak, geniş toplumsal kesimleri de arkamızdan sürükleyerek iktidarı devirebiliriz.'

TERÖRİST DİYEMEDİLER, YAZIKLAR OLSUN

Şurada seçime iki ay kalmış ve bunlar yapılıyorsa, herhalde ikisinin birbirinden bağımsız olduğunu düşünmüyoruz. Bu CHP'li vekiller de bu çizgiyi savunuyorlar şu anda ve bu çizgiyi siyaseten meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Yazıklar olsun diyorum bu anlamda. Teröriste terörist diyemiyorlar eylemci diyorlar, teröre terör diyemiyorlar eylem diyorlar. Üç tane CHP'li vekil dinledik birisinde de bekledim olayla ilgili kınama cümlesi, olayla ilgili bir mesafe alış ama yok.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Terörist diyemediler yazıklar olsun"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN