Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emir hapisteki örgüt liderinden

Adliye Sarayı'nda Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristler polisle müzakere sırasında Yunanistan'la da telefon görüşmeleri yaptı. Atina'da yayın yapan bir dergi ve televizyon kanalı arandı

Giriş Tarihi: 3.4.2015
Emir hapisteki örgüt liderinden
Türkiye'yi yasa boğan, Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısının talimatının Yunanistan'dan verildiği ortaya çıktı. Telefon kayıtlarına göre, Atina'da yayın yapan Ses Televizyonu ve Yunanca basılan Agonas (Mücadele) Dergisi ile irtibat kuran DHKP-C'li iki terörist, "vurun" talimatını buradaki örgüt yöneticilerinden birinden aldı. Ardından bir anda agresifleşen teröristler, müzakerelerdeki tüm olumlu havaya rağmen savcı Kiraz'ı 3 kurşunla haince şehit etti. Sonrasında da marşlar ve şarkılar eşliğinde polisle çatıştı.

DERGİ VE TELEVİZYON ARANDI
İstihbarat birimleri, müzakere görüşmeleri yürütüldüğü sırada teröristlerden Bahtiyar Doğruyol'un Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın telefonu ile Yunanistan'la görüşmeler yaptığını tespit etti. Kayıtlara göre, teröristin örgütün Atina'da yayın yapan Ses Televizyonu ve Yunanca basılan Agonas (Mücadele) Dergisi ile irtibat kurduğu belirlendi. Saat 16.00-16.10 arasında gerçekleşen görüşmede "vurun" talimatını bizzat örgütün üst düzey yöneticilerinden birinin verdiği tespit edildi. Terörist Doğruyol'un da bu talimatı elinde tabancayla bekleyen yanındaki Şafak Yayla'ya ilettiği kaydedildi. Ayrıca, savcılık kaynakları, teröristler Bahtiyar Doğruyol ve Şafak Yayla'nın Yunanistan'daki o telefon numarası ile irtibatlı olduklarını belirledi. Her iki isme ait telefonların çıkarılan kayıtlarında da Yunanistan'la irtibat net olarak görüldü. Söz konusu telefonlardan Whatsapp ve Viber programları üzerinden görüşmeler gerçekleştirildiği öğrenildi. Teröristlerin müzakereler son derece olumlu seyrederken ve iletişim kanalları açıkken savcı Kiraz'ı aniden vurmaları talimat aldıklarını doğruladı. "Vurun" talimatı ile aniden agresifleşen teröristler, savcıyı öldürmeye kararlı olduklarını her saniye dile getirmeye başladı. Müzakerelerdeki tüm olumlu havaya rağmen savcı Kiraz'ı 3 kurşunla haince şehit ettiler. Başbakan Ahmet Davutoğlu da teröristlerin, yurtdışından bazı kişilerle telefon görüşmesi yaptığını açıklamıştı.

LAVRİON KAÇAK GÖÇMEN KAMPI
Yunanistan'ın Lavrion, Kinesa ve Dileysi kentlerinde kaçak göçmlenlerin tutulduğu 3 kamp var. DHKP-C ve PKK'lı teröristlerin eylem için eğitim aldığı söylenen kamplar şu anda Birleşmiş Milletler kontrolünde. Türkiye'nin iadesini istediği DHKP-C lideri Hüseyin Fevzi Tekin de şu anda Yunanistan'da cezaevinde tutulduğu öğrenildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emir hapisteki örgüt liderinden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN