Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Örgüt evinden İngiliz ajan çıktı

Örgüt evinden İngiliz ajan çıktı

ne yönelik Okmeydanı'nda 45 örgüt evi ve hücresine baskın yapıldı. Operasyonda 30 şüpheli gözaltına alındı. Örgüt evinden, alan sorumlularıyla birlikte bir de İngiliz ajan çıktı

İstanbul'da 'ye yönelik operasyon düzenlendi. Aralarında bir İngiliz ajan ve Grup Yorum üyelerinin de bulunduğu 30 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonu, İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri Okmeydanı'nda dün 04.30'da gerçekleştirdi. İstihbarat, Çevik Kuvvet ve Özel Harekât polisinin de desteklediği operasyon kapsamında aralarında Gençlik Federasyonu Derneği, İdil Kültür Merkezi ve Okmeydanı Haklar ve Özgürlükler Derneği'nin de olduğu 45 örgüt evi ve hücresine baskın yapıldı.

ÇELİK KAPI ÇELİK ODA
Bir İngiliz ajan, 6 alan sorumlusu ve Grup Yorum üyelerinin de bulunduğu 30 şüpheli gözaltına alındı. 2 adet ruhsatsız tabanca, otomatik av tüfeği, sinyal kesici cihaz, çok sayıda mermi ve örgütsel doküman ele geçirildi. Polis, 3 katlı Gençlik Federasyonu Derneği'nde çelik plakalarla duvara sabitlenerek güçlendirilmiş 11 çelik kapıyla karşılaştı. Bu çelik kapılar kırıldı. Aynı anda itfaiye de pencereleri kesti. Bu sürede içeridekiler, birçok dokümanı yaktı, bilgisayarları kırdı. Binaya giren polis, duvarları, zemini ve tavanı çelik levhalarla güçlendirilmiş özel bir oda ile karşılaştı. Şüpheliler TEM'de sorguya alındı.

PROVOKASYON AMAÇLI 4 İDDİA YALANLANDI
Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın, İstanbul Adalet Sarayı'nda rehin alınması ve ardından şehit edilmesiyle ilgili ortaya atılan dört iddia da Ankara'daki kaynaklarca yalanlandı. Bir iddiaya göre, Kiraz'ın korumaları geri çekildi. Ancak aksine, Kiraz'ın hiç koruma talebi olmadığı ortaya çıktı. Diğer taraftan Kiraz'ın katibinin, saldırının gerçekleştiği sabah trafik kazası geçirdiği yönündeki bilgilerin de asılsız olduğu belirtildi. Kiraz'ın teröristler tarafından değil, polislerce öldürüldüğü, bunun anlaşılmaması için otopsi yapılmadığı da iddia edilmişti. Ancak Kiraz'a, olay gecesi otopsi yapıldı. Kiraz'ın bedeninden çıkan kurşunların, 7.65 Fransız onlusu diye tabir edilen ve teröristlerin kullandığı silaha ait olduğu belirlendi. A

AĞRI VE KARABÜK'TE 15 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Ağrı'da PKK'nın sözde 'adalet komisyonu' kurduğu yönündeki ihbarlar sonrası yapılan operwasyonda 5 kişi gözaltına alındı. Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada 1 kişinin de arandığı bildirildi. Diğer taraftan Karabük'te DHKP-C terör örgütüne yönelik eşzamanlı operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örgüt evinden İngiliz ajan çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN