Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orantısız yalan savcıdan döndü

’a suikast soruşturmasıyla ilgili Zaman'ın yaptığı habere birinci ağızdan yalanlama! " suikast dosyasında yer almıyor" yalanına Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak cevap verdi: Haberde yazdığı gibi bir şeyi kesinlikle ifade etmedik.

Giriş Tarihi: 5.4.2015 02:32 Güncelleme Tarihi: 5.4.2015 06:43
Orantısız yalan savcıdan döndü
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı 'a yönelik suikast planına ilişkin soruşturmayı, yalan haberlerle karartmaya çalışan 'nin kumpası deşifre oldu. Soruşturmayı çarpıtmak için, Ankara Başsavcısı Harun Kodalak'ın ağzından "yalan haber" yazacak kadar ileri giden Zaman Gazetesi'ne, bizzat Başsavcı Kodalak'tan yalanlama geldi. CHP'li ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak'a yaptıkları ziyareti haberleştiren Zaman Gazetesi, Oran ile Emre Uslu olduğu ortaya çıkan "fuatavni" arasında doğrudan mesaj yöntemiyle "suikast" konusunda yapılan yazışmaları yayımlayan AKŞAM, GÜNEŞ ve STAR ile Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Sancak'ı hedef aldı.

KESİNLİKLE BÖYLE DEMEDİM!

CHP'li Umut Oran'ı aklama gayreti içine giren Zaman, dünkü sayısında yayımlanan "kumpas" haberde, CHP'li Oran ve Tezcan ile görüşen Ankara Başsavcısı Harun Kodalak'ın, "Umut Oran suikast soruşturmasında yer almıyor" dediği ileri sürüldü. Haberin devamında da, Oran ile "Fuatavni" arasındaki mesaj trafiğini yayımlayan AKŞAM, GÜNEŞ ve STAR gazetelerini, karalamaya yönelik ifadelere yer verildi. Başsavcısı Harun Kodalak'ın ağzından, devam etmekte olan bir soruşturmaya ilişkin yalan haber yazma cüretini gösteren Zaman'a, tokat gibi cevap Kodalak'tan geldi. AKŞAM'a konuşan Kodalak, "Oran ve Tezcan ile yaptığımız görüşmede, Zaman Gazetesi'nin yazdığı gibi bir şey demedik. Kesinlikle böyle bir ifademiz olmadı. Kendilerine göre kullanacaklar tabii" diye konuştu.BİRİNCİ AĞIZDAN O AÇIKLAMA

Umut Oran ve Bülent Tezcan adliyeye geldiler ve kendileriyle görüştük. 'Suikast' iddiasına ilişkin soruşturmayı, anayasal düzene yönelik suçlara bakan Başsavcı Yardımcımız Hüseyin Şahin Bey yürütüyor. Onun verdiği bilgiyle, kendilerine 'Soruşturmayı açtık, araştırıyoruz. Şu ana kadar şüpheli sıfatıyla kimseyi ifadeye davet etmedik. Failler kim diye bakıyoruz. Soruşturma sürüyor, kesin bilgiye ulaştığımızda gereğini yaparız' dedik.

Kaynak: Akşam
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orantısız yalan savcıdan döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN