Türkiye'nin en iyi haber sitesi

” kitabına dava açıldı

Giriş Tarihi: 6.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 10:53
“Gülen’in Ağlattığı Müslümanlar” kitabına dava açıldı

Her zaman basın ve ifade özgürlüğünden ve hoşgörüden bahseden Paralel Yapı’nın lideri , Gazeteci-Yazar ’nın kaleme aldığı “” kitabını hoş görmeyerek 50 bin liralık tazminat davası açtı.

GÜLEN'DEN KİTABA REKOR TAZMİNAT DAVASI

Hükümete yönelik 17 ve 25 Aralık darbe planlarının ardından hakkında 3 kez "Silahlı terör örgütü lideri" olarak tutuklanma kararı çıkarılan Fetullah Gülen avukat ordusunu yazarların, gazetecilerin, düşünürlerin üzerine sürüyor.
Uzun yıllar Gülen'e en yakın isimlerden biri olan ve Paralel yapının içinde "İmamlık" bile yapan Gazeteci- Yazar Selim Çoraklı, gerçeklerle yüzleştikten sonra Paralel yapıdan uzaklaştı. Vatana millete yaptıkları oyunları tek tek gazetelerde, televizyonlarda anlattı.
Çoraklı'ya, 17 ve 25 Aralık darbe girişiminin ardından kaleme aldığı "Gülen'in Ağlattığı Müslümanlar" isimli kitabı hakkında 50 bin liralık manevi tazminat davası açıldı. Birçok yazar ve gazeteciye yaptıkları bu yıldırma operasyonunu Selim Çoraklı üzerinde de uygulamaya çalışan Fetullah Güeln ve avukat ordusu gerçekleri örtme çabası içine girdiler.

"GÜLEN'İN AĞLATTIĞI MÜSLÜMANLAR" KİTABININ SERÜVENİ

Uzun yıllar Gülen örgütünde üst düzey görevlerde bulunan ve yapı içerisinde birçok birimde "İmam" olarak görev yapan Selim Çoraklı, 17 ve 25 Mart darbe girişimlerinin ardından değişik gazete ve dergilere çıkarak paralel yapıyı deşifre etmiş ve ardından da 2014 yılı Mart ayında "Gülen'in Ağlattığı Müslümanlar" kitabını çıkarmıştı.
"Gülen'in Ağlattığı Müslümanlar" kitabı Gülen'in 1970'li yıllardan 2014 yılına kadar ülkemizdeki ve dünyadaki diğer İslami guruplarla çatışmasının arka planını anlatmakta ve Gülen'in dünya Müslümanlarına verdiği zararı belgeleriyle ortaya koymaktadır.
Gülen avukatları vasıtasıyla açtığı tazminat davasının dilekçesinde kendisinin uluslar arası saygın bir kişiliğe sahip olduğunu belirterek, hakkında yapılan yorumların hakaret sayıldığını iddia etti. Her fırsatta özgürlükten, basın hürriyetinden bahisler açan Gülen'in hakkında yayınlanan bir kitapla ilgili 50 bin liralık bir tazminat davası açması kendi kendiyle nasıl çeliştiğini gözler önüne serdi.
Gülen verdiği dava dilekçesinde kendisinin uluslar arası saygın bir kişilik olduğu iddiasında bulunarak verilecek tazminat cezasının bu kişiliğe uygun olmasını da istedi. Halbuki Gülen özellikle son bir yıldan bu yana hakkında açılan değişik davalardan dolayı "silahlı terör örgütü lideri" olmaktan hakkında 3 kez yakalanma kararı bulunmaktadır.

"AZALAN HİMMETLERİ BU YOLLA MI KAPATMAYA ÇALIYOR?"

Hakkında Gülen tarafından rekor düzeyde bir tazminat davası açılan Gazeteci-Yazar Selim Çoraklı, "Gülen'in Ağlattığı Müslümanlar" kitabı hakkında konuştu. Kitabının hiç kimseye hakaret kastıyla yazılmadığını, aksine basın ve ifade özgürlüğü çerçevesinde kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla kaleme alındığını belirten Çoraklı, dava hakkında şöyle dedi:
"Gülen bir konuşmasında hakkımda yazılan hiçbir şey hakkında dava açmayacağım, deyip, hep özgürlüklerden, basın ve ifade özgürlüğünden dem vurmasına rağmen sözünden çark ederek yüzlerce dava açmıştır. Bu açılan davalardan birkaçı da bana aittir. Son olarak 1970'yi yıllardan 2014 yılına kadar Gülen'in diğer İslami cemaatlere yürüttüğü çalışmaların arka planını işlediğim ve tamamıyla araştırma ürünü olan "Gülen'in Ağlattığı Müslümanlar" kitabıma 50 bin lira gibi rekor seviyede bir tazminat açması ne derece özgürlüklerden yana olduğunu ortaya koymuştur.
Herhalde son yaşanan olaylardan sonra kesilen himmetleri azalmış olacak ki, bu açığını tazminatlarla kapamaya çalışıyordur. Eğer bu ülkede gerçekten düşünce ve ifade özgürlüğü ile adalet varsa ve "Paralel" bir hâkime düşmezse bu dava baştan reddedilir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Gülen’in Ağlattığı Müslümanlar” kitabına dava açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN